Firefox 3 już jest!

17-06-2008, 20:03

Mozilla wydała długo oczekiwaną, finalną wersję przeglądarki Firefox 3. Jest ona od dwóch do trzech razy szybsza od swojego poprzednika, Firefoksa 2 i oferuje ponad 15 tysięcy ulepszeń wpływających na większe bezpieczeństwo i "spryt" aplikacji, niż dotychczas - czytamy na stronie producenta.

Firefox 3 jest efektem trzech lat pracy tysięcy programistów, specjalistów od bezpieczeństwa, społeczności zajmujących się lokalizacją i pomocą użytkownikom, a także testerów z całego świata. Nowa wersja przeglądarki dostępna jest od dzisiaj w 50 językach. 

- Jesteśmy naprawdę dumni z Firefoksa 3. Jest on przykładem tego, na co stać zaangażowaną, energiczną i globalną społeczność, gdy podejmuje ona wspólny wysiłek – powiedział John Lilly, prezes Mozilli.

Co nowego w Firefox 3

Producent zwraca uwagę na nowy, inteligentny pasek adresu, który uczy się z upływem czasu zachowań użytkowników i dopasowuje się do ich preferencji, oferując coraz bardziej trafne podpowiedzi.

Biblioteka Firefoksa 3 archiwizuje historię przeglądania, zakładki i etykiety, umożliwiając ich łatwe przeszukiwanie i organizowanie. Funkcja tworzenia zakładek i etykiet jednym kliknięciem upraszcza zapamiętywanie, wyszukiwanie i porządkowanie stron internetowych. Z kolei nowa funkcja pełnoekranowego powiększania błyskawicznie wyświetla także czytelne zbliżenia dowolnego fragmentu strony.

Firefox 3 bazuje ponadto na nowej platformie Gecko 1.9 i - jak zapewnia producent - zużywa podczas pracy mniej pamięci, zaś przeprojektowany mechanizm wyświetlania sprawia, że użytkownicy widzą strony internetowe od dwóch do trzech razy szybciej niż w Firefoksie 2.

W Firefox 3 zastosowano nowe mechanizmy ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i próbami oszustwa (phishingiem. Program oferuje także wygodny dostęp do informacji o tożsamości witryny. Jedno kliknięcie pozwala sprawdzić, czy strona jest faktycznie tą, za którą się podaje.

Użytkownicy Firefoksa 3 mogą także modyfikować swoją przeglądarkę za pomocą ponad 5000 dodatków. Dzięki nim bezpośrednio przez przeglądarkę można zarządzać uczestnictwem w aukcjach internetowych, wczytywaniem zdjęć cyfrowych, sprawdzaniem prognozy pogody czy słuchaniem muzyki. Nowy menadżer dodatków pomaga w ich wyszukiwaniu i instalowaniu.

Firefox 3 jest dostępny bezpłatnie w wersjach dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X.

Wydanie Firefoksa 3 rozpoczyna Dzień pobierania – spontaniczną kampanię społeczności Mozilli zmierzającą do ustanowienia nowego rekordu Guinnessa w liczbie pobrań aplikacji w ciągu 24 godzin. Ogólnoświatowa próba rozpoczyna się dokładnie w momencie opublikowania Firefoksa 3 i potrwa przez całą dobę.

Najnowszego Firefoxa można pobrać z:

Download Day - Polish


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przeglądarkitag Mozillatag Firefox 3
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930