Finał projektu Plusa - internauci nakręcili film

PATRONAT MEDIALNY 15-04-2011, 08:03

Dziś, pokazem w krakowskim kinie Mikro podczas festiwalu Off Plus Camera, kończy się akcja „13 wcieleń Tomasza M.”, czyli konkurs na krótkometrażowy obraz realizowany telefonem komórkowym przez internautów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Za sprawą przedsięwzięcia zainicjowanego przez sieć telefonii komórkowej Plus wspólnie z telewizją internetową Lookr.tv przez prawie 3 miesiące na stronie www.tomaszm.com powstawał krótkometrażowy film, którego współautorem mógł zostać każdy z internautów. Do projektu filmowcy-amatorzy zgłosili 341 klipów wideo nakręconych komórkami. Do każdego wcielenia związanego z tytułowym bohaterem tworzony był oddzielny epizod składający się z fragmentów produkcji użytkowników, który wzbogacano o oryginalną muzykę i głos lektora użyczony przez znanego z licznych produkcji telewizyjnych aktora Olina Gutowskiego. Widzowie śledzący internetowy serial, złożony z 13 odcinków, mieli szansę zadecydować, jak zakończy się historia, oglądając i wybierając jedną ze ścieżek fabularnych w interaktywnym finale „13 wcieleń Tomasza M.” (co wybrali, można zobaczyć na filmie pod tym tekstem).

>> Czytaj także: Sundance: Dzień z życia internautów już jutro! W kwietniu podobny projekt na Off Plus Camera

Spośród uczestników akcji wyłoniono autorów najciekawszych propozycji wideo i nagrodzono telefonami Xperia X10 ufundowanymi przez Sony Ericsson, a także 2-dniowym wyjazdem do Krakowa sponsorowanym przez Polkomtel, gdzie zwycięzcy mogą oglądać festiwalowe projekcje oraz uczestniczyć w pokazie ich własnego filmu.

Jest to pierwszy polski projekt internetowy wykorzystujący ideę crowdsourcingu w produkcji krótkometrażowego filmu nakręconego telefonem komórkowym, który zostanie zaprezentowany na największym festiwalu filmów niezależnych w kraju - Off Plus Camera. Za montaż i udźwiękowienie finalnej wersji „13. wcieleń Tomasza M.” odpowiedzialny był popularny w sieci muzyk i performer CeZik, autor m.in. hitu „Forfiter Blues”. Wokół konkursu zrealizowano niestandardowe działania promocyjne – tytułowy bohater prowadził wirtualne życie, posiadał swoje konta na serwisach społecznościowych: Fotka.pl, Spryciarze.pl oraz Wykop.pl, a na stronie www.tomaszm.com dostępny był również jego numer telefonu. W projekt włączyły się internetowe osobowości: bloger Kominek (wystąpił w interaktywnym zakończeniu) i twórca wideoporadników technologicznych Kamil Scheicht.

Dotychczas materiały wideo związane z projektem odtworzono 427 000 razy. Dziś odbędzie się jednak premiera najważniejszego, czyli finalnej wersji autorstwa CeZika. Film wyświetlany będzie równolegle offline (kino) i online (strony www.tomaszam.com oraz strony partnerów i patronów akcji). Patronat nad projektem objęły: radio RMF FM, telewizja Tele 5,serwisy Kozaczek.pl, Dziennik Internautów (di.com.pl) i SFD.pl.

Więcej na informacji na www.tomaszm.com | www.offpluscamera.pl


Źródło: Lookr.tv


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.