FBI: Aresztowano 11 phisherów w Polsce

03-11-2006, 13:41

Pod zarzutem m.in. wyłudzania danych przez internet (phishing) oraz ich odsprzedaży aresztowanych zostało w naszym kraju 11 osób. Jest to efekt międzynarodowej akcji "Operation Cardkeeper" przeprowadzonej przez FBI wspólnie z lokalną policją z kilku krajów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Aresztowania - przeprowadzone także na terenie USA (3 osoby) i wkrótce również w Rumunii - to wynik śledztwa w sprawie phishingowych ataków na dużą finansową instytucję, które wydarzyły się w na przełomie września i października 2004 roku.

Podczas dochodzenia agenci FBI zidentyfikowali zarówno włamywaczy komputerowych, którzy nielegalnie opanowali ponad 50 serwerów dla celów ataku, oraz osoby, które zakupiły skradzione dane osobowe - donosi CNET.

Według FBI liderem gangu phisherów był Polak o pseudonimie "Blindroot". Włamywał się on na serwery, na których udostępniał miejsce na strony internetowe innym przestępcom. Ci z kolei, zakładali na nich fałszywe witryny instytucji finansowych, które wykorzystywali do kradzieży danych - informuje Sophos.

Dziś FBI ma przekazać informację o aresztowaniu w sumie 16 podejrzanych o dokonanie powyższego przestępstwa.

Phishing to działalność polegająca na wyłudzaniu od internautów danych osobowych. Zwykle phisherzy najpierw przygotowują strony łudząco podobne do instytucji finansowych, a następnie, poprzez e-maile pochodzące rzekomo od tych firm, zwabiają swoje ofiary na te strony, gdzie podczas próby logowania kradną ich finansowe dane osobowe.

Następny artykuł » zamknij

Xbox 360 od dziś w Polsce

Źródło: CNET


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.