Farmville także w Yahoo

31-05-2010, 07:00

Popularne gry dostępne w serwisie Facebook znajdą się niedługo także w Yahoo. Firma ogłosiła właśnie zawarcie porozumienia z Zyngą, twórcą m.in. Farmville.

Farmville to najpopularniejsza gra online, jaka dostępna jest przez serwis społecznościowy Facebook, gra w nią przynajmniej kilkadziesiąt milionów osób. Zynga - jej twórca - ma jednak chrapkę na więcej. To zapewne powód, dla którego zawarto umowę z Yahoo, zgodnie z którą gry firmy zostaną udostępnione za pośrednictwem tego portalu. Yahoo chwali się, że dzięki temu Zynga zyska dostęp do 600 milionów internautów.

Pełna integracja ma zająć kilka miesięcy. Dzięki niej internauci będą mieli możliwość korzystania z gier Zyngi na stronach internetowych Yahoo, otrzymywania informacji o wynikach i wydarzeniach z gier znajomych, a także dzielenia się własnymi wynikami na różnych platformach społecznościowych jednocześnie.

>> Czytaj także: Facebook, Twitter i inne social media wysyłają nasze dane firmom zewnętrznym 

Hilary Schneider, jeden z szefów Yahoo, powiedział, że gry społeczne (jak chociażby właśnie Farmville) stanowią jedną z podstaw rozrywki w sieci i dostarczania użytkownikom osobistych przeżyć. Podkreślił on także, że jego firma będzie współpracować z innymi celem zapewnienia rozrywki na jak najwyższym poziomie.

Z kolei twórca i dyrektor generalny firmy Zynga - Mark Pincus - dodał, że z gier jego firmy codziennie korzysta 35 milionów osób, co czyni je popularniejszymi od większości seriali telewizyjnych. Proponowane przez firmę gry zdają się więc zapewniać lepszą rozrywkę.


Źródło: Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Zyngatag gry onlinetag FarmVilletag Facebook
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy