Facebook może być Twoim bankiem. Lubisz to?

11-07-2012, 21:02

Nie zobaczysz reklamy auta, jeśli nie masz na nie pieniędzy. Dostaniesz za to wiadomość od producenta masła, które właśnie kupiłeś. Czy taką przyszłość zafunduje nam Facebook?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przeglądanie zdjęć z wakacji, które właśnie dodali do Facebooka znajomi czy śledzenie stron fanowskich to wciąż dopiero początek ekspansji społecznościowego giganta. Swoje mechanizmy witryna Zuckerberga wkrótce rozszerzy z pewnością również o e-zakupy, a także usługi bankowe.

Każdy wie wszystko?

Sonda
Podłączysz konto bankowe do Facebooka?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wykorzystywania Facebooka coraz trudniej uniknąć. Choć wciąż wiele osób nie chce się przesadnie dzielić publicznie informacjami na temat swojego życia, jest to łatwe jak nigdy dotąd. Nowoczesne smartfony wręcz zachęcają do automatycznego publikowania robionych właśnie zdjęć czy dzielenia się lokalizacją.

Pewien element obecności w sieci wciąż jednak mało kto chciałby udostępniać znajomym: stan konta bankowego. Informowanie znajomych zarówno o braku gotówki, jak i jej nadmiarze, może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Jeszcze mniej pożądane jest publikowanie takich danych automatycznie, co zdaje się zauważać także Facebook.

- Są pewne rzeczy, jak usługi finansowe czy bankowe, którymi niekoniecznie chcesz się chwalić znajomym - trafnie zauważa David Robinson szefujący w Facebooku działowi marketingu. Podczas seminarium odbywającego się niedawno w Nowym Jorku, Robinson stwierdził za to, że chciałby mieć możliwość bezpośrednich rozmów np. z doradcami finansowymi, oczywiście bez opuszczania Facebooka.

Kupuj i płać

Wielokrotnie informowaliśmy w Dzienniku Internautów, że Facebook bez wątpienia mocniej zaangażuje się również w rynek e-commerce, by poszukiwać nowych źródeł przychodów. Już teraz firma Loyal3 pozwala użytkownikom społecznościowej witryny na wygodny zakup akcji ulubionych spółek i udostępnienie tego typu informacji na Facebooku - zauważa CNN.

Wystarczy moment, by zauważyć, w jakim kierunku zmierza więc przyszłość handlu i to nie tylko tego cyfrowego. Jeśli smartfony zastąpią nam portfele, bez większych trudności będzie można informować Facebooka nie tylko o swoich wydatkach, ale również automatycznie wskazywać produkty, jakie kupiliśmy. Ile z tych danych będzie udostępnionych publicznie? Tego na razie nie wiadomo.

Nie musisz się chwalić

Wbrew powszechnej opinii, Facebook wcale nie chce, żebyś chwalił się wszystkimi przesyłanymi do usługi informacjami. Oczywiście większa ilość interakcji między użytkownikami jest jak najbardziej pożądana, ale nie w tym leży największa wartość.

Obecnie Facebook zarabia zdecydowaną większość pieniędzy na reklamach i szybko się to nie zmieni. Firmy płacą krocie za to, że mogą dotrzeć do danych użytkowników na podstawie ich zainteresowań, które najczęściej sami określili, wpisując je w profilu czy obserwując strony konkretnych firm.

Łatwo wyobrazić sobie, jak gigantyczna rewolucja nastąpi, gdy Facebook będzie mógł sam sprawdzić, jakich wyborów dokonujesz w sklepie, a także ile masz pieniędzy. Możliwość skierowania reklamy luksusowych produktów tylko do użytkowników dysponujących odpowiednimi środkami będzie miała gigantyczną wartość. Nie zdziwiłbym się również, gdybym niedługo po zakupie masła otrzymał od jego producenta wiadomość z pytaniem, jak mi smakowało.

Czytaj także: Wkrótce zapłacimy, wykorzystując Facebooka?


Następny artykuł » zamknij

Jaki będzie smartfon Amazona?

Źródło: CNN


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.