Europejska mapa protestów przeciw ACTA

06-02-2012, 22:10

"Poziom napięcia w Polsce jest ponad średnią europejską. Za granicą jest to debata bardziej ekskluzywna" - stwierdził premier Donald Tusk, kiedy debatujący z nim obywatele wspomnieli o manifestacjach przeciwko ACTA w całej Europie. Być może nie wiedział, że 6 lutego również czeski rząd - w reakcji na protesty - wstrzymał ratyfikację porozumienia.

O manifestacjach przeciwko ACTA organizowanych w różnych miastach Polski pisaliśmy w Dzienniku Internautów kilka razy. Szczególnie polecamy nasze fotoreportaże z Poznania (zob. ACTA STOP: Tak protestowano w Poznaniu oraz ACTA STOP: Internauci opanowali plac Wolności w Poznaniu), a także wybór zdjęć przesłanych nam przez Czytelników: Kto nie skacze, ten za ACTA - protesty w polskich miastach.

Warto wiedzieć, że wbrew temu, co ciągle powtarza rząd, ACTA "wywołuje żywe emocje" nie tylko w Polsce. Gdyby tak było, to czeski rząd nie wstrzymałby w poniedziałek procesu ratyfikacji porozumienia. Premier Petr Neczas, podobnie jak Donald Tusk w piątek, powiedział, że "rząd nie chce w żadnym przypadku dopuścić do sytuacji, w której w jakikolwiek sposób zostałyby zagrożone swobody obywatelskie i swobodny dostęp do informacji". Dlatego treść umowy ma zostać poddana dogłębnym analizom.

Protesty przeciwko ACTA odbywają się w całej Europie. Poniżej można zobaczyć aktualną mapkę pokazującą, gdzie w najbliższym czasie planowane są manifestacje:

Europejska mapa protestów przeciw ACTA

Jej interaktywną wersję znajdziecie na stronie www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow
(jest to jedna z dwóch zamieszczonych tam mapek, niezależnie aktualizowanych na podstawie „wydarzeń” tworzonych na Facebooku - zainteresowani pod spodem znajdą listę linków).

Wszystko o ACTA w DI


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag protestytag mapytag Europatag Czechytag ACTA
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031