Ericsson: upload w sieciach HSPA może przyspieszyć

02-03-2012, 12:32

Rozwiązanie, które trzykrotnie zwiększa przepustowość łączy uplink w sieciach HSPA stworzył Ericsson. Może ono pozwolić operatorom na szybsze przesyłanie danych w kierunku od stacji klienckich do stacji bazowych, co dziś ma szczególnie duże znaczenie.

W miarę wzrostu liczby urządzeń podłączonych do sieci HSPA oraz użycia aplikacji generujących duże ilości danych coraz ważniejsza staje się przepustowość łączy uplink. Jej zwiększenie stanowi kolejny ważny krok w kierunku zaspokojenia globalnego zapotrzebowania na usługi realizowane za pomocą smartfonów.

25 stycznia 2012 r. Ericsson wykazał, że przepustowość łączy uplink w trybie over-the-air dla urządzeń równocześnie aktywnych w komórce wzrosła z ok. 4 Mb/s do ponad 12 Mb/s. Wynik taki udało się osiągnąć po raz pierwszy dla nośnej WCDMA 5 MHz.

Było to możliwe dzięki połączeniu rozwiązania Interference Suppression firmy Ericsson (komercyjnej technologii przeznaczonej do odbiorników) z czteroantenowymi radiowymi stacjami bazowymi. Osiągnięcie takich wyników nie wymagało modernizowania telefonów komórkowych lub innych urządzeń klienta.

Zwiększenie przepustowości łączy uplink za pomocą tych technologii umożliwia operatorom obsługę większej liczby klientów, którzy coraz częściej wysyłają informacje z urządzeń mobilnych do środowisk typu cloud, np. udostępniając zdjęcia w sieciach społecznościowych.

Czytaj: Częstotliwości dla mobilnego internetu w UE - porozumienie przyjęte


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy