Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Eric Schmidt: Android już jest lepszy od iPhone'a

08-12-2011, 15:06

Były szef Google'a nie krył zadowolenia z własnej platformy mobilnej. Przytoczył jednak przy tym całą serię racjonalnych argumentów.

Eric Schmidt przyznał, że był okres, w którym iPhone prowadził, jednak jego zdaniem to Android zasługuje obecnie na miano lidera. 

Czytaj także: Aplikacje z Android Marketu pobrano 10 miliardów razy

- Jakie prowadzenie? Android znacznie wyprzedza obecnie iPhone'a - powiedział Schmidt na konferencji LeWeb 2011. - Wygrywa pod względem liczby sprzedanych urządzeń, funkcji obecnych w Ice Cream Sandwich, niższą ceną smartfonów, większą liczbą producentów. Mam kontynuować? Jest darmowy.

Obecnie wciąż jednak wielu deweloperów wybiera iOS jako podstawową platformę, na którą chcą tworzyć swoje aplikacje. Według byłego szefa Google'a również to ma się niedługo zmienić. Moim zdaniem w ciągu kolejnych sześciu miesięcy sytuacja będzie wyglądała całkowicie odwrotnie - powiedział Schmidt.

W połowie tego tygodnia poinformowano, że obecnie każdego miesiąca z Android Marketu aplikacje pobierane są łącznie miliard razy. Od czasu powstania sklepu użytkownicy mieli wykonać już ponad 10 miliardów pobrań. Obecnie szacuje się, że każdego dnia aktywowanych jest około 550 tysięcy nowych urządzeń z Androidem, a łącznie w październiku było ich ponad 190 milionów.

Czytaj także: Kindle Fire już z Androidem 4.0 (wideo)


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Źródło: LeWeb, PhoneArena