Energia dla przyszłości, czyli o tym kto inwestuje w startupy

18-05-2018, 23:23

GK PGNiG współpracuje obecnie z 18 startupami. Młode firmy dzięki innowacyjnym pomysłom pomagają spółce Skarbu Państwa na tyle skutecznie, że w planie jest nawiązanie ścisłej współpracy z kolejnymi, a centrum startupowe InnVento stworzone przez dostawcę energii czeka na zgłoszenia nowych firm z dobrymi pomysłami.

InnVento to nie tylko 600 metrów kwadratowych przestrzeni biurowej, znakomity sprzęt dla rezydujących tam startupowców, ale przede wszystkim znakomici specjaliści, mentorzy, to zaplecze prawne i ekonomiczne. Z tego wszystkiego mogą korzystać startupy zakwalifikowane do naszego programu, jak przekonuje Łukasz Kroplewski, wiceprezes Zarządu ds. rozwoju PGNiG. Zaznacza przy tym, że budżet tej grupy kapitałowej na badania, rozwój i innowacje to siedemset milionów złotych. Wraz z dodatkowymi środkami zewnętrznymi to przeszło miliard złotych. 

Modelowym przykładem jest współpraca, jaka nawiązała się między PGNiG a startupem 1000 Realities. Jej wynikiem jest wprowadzenie produktów VR/AR (ang. Virtual Reality/Augmented Reality) wykorzystywanych podczas szkoleń pracowników technicznych. Dzięki nowoczesnym technologiom inżynierowie i serwisanci spółki przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości. Okulary VR i odpowiednie aplikacje umożliwiają im przeprowadzanie treningu np. przy obsłudze stacji gazowej. Grafiki, które im się ukazują po założeniu okularów są bardzo dokładnym odzwierciedleniem prawdziwych stacji. Dzięki kontrolerom trzymanym w dłoniach mają możliwość wykonywania symulacji - otwierania zaworów czy odpowietrzania instalacji gazowej. Aplikacja informuje na bieżąco, czy pracownik wykonuje czynności poprawnie lub wskazuje gdzie popełnił błąd.

Źródło: PAP


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930