Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Eleganckie meble biurowe? Radzimy jak urządzić stylowe biuro

21-04-2016, 06:14

Miejsce pracy powinno być dobrze zaprojektowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb pracownika. Dorosły człowiek w pracy spędza niemal połowę swojego życia. Podstawą dobrze urządzonego biura są funkcjonalne i ergonomiczne meble biurowe. Podpowiadamy jak je wybrać.

Jakie meble biurowe są niezbędne?

Podstawą każdego biura jest oczywiście biurko, fotel i szafa lub półka na dokumenty. Warto zainwestować w profesjonalne meble biurowe ponieważ, najczęściej spełniają one wszelkie wymogi techniczne oraz posiadają odpowiednie atesty. Dodatkowo często dostępne są w atrakcyjnych zestawach, które ułatwiają stworzenie harmonijnej aranżacji. Wybierając meble warto też postawić na neutralne kolory – świetnie sprawdzą się biel, beż lub szarość. Jeżeli chcemy żeby nasze biuro było bardziej przytulne, warto wybrać meble wykonane z naturalnego drewna.

>> Selly Home

Mniej popularnym ale także pomocnym rozwiązaniem jest strefa wypoczynkowa w biurze. Jeżeli posiadam odpowiednio dużą przestrzeń, warto w gabinecie postawić np. kanapę lub dwa wygodne fotele. Takie miejsce nie będzie tylko przydatne w trakcie pracy ale równie podczas przyjmowania gości, klientów czy zebrań z pracownikami. Dopełnieniem sofy może być też stolik kawowy czy mały barek. Wszystko zależy od profilu działalności gospodarczej jaką prowadzimy.

Biurka – najważniejsze meble biurowe

Żadne biuro nie może obejść się bez fotela lub krzesła biurowego i oczywiście biurka. Na wybór tych mebli biurowych należy zwrócić szczególną uwagę. Gwarancją komfortowych warunków pracy jest wybór ergonomicznych mebli biurowych najwyższej jakości. Ich rodzaj oraz wygląd są kwestią indywidualną, zależną od gustu i potrzeb.

Pierwszą decyzja w trakcie wyboru biurka powinno być wybranie jego wielkości. Podobnie jak w przypadku większości mebli biurowych wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i sposobu pracy osoby z nich korzystającej. Jeżeli w pracy wykorzystujemy tylko małego laptopa, prawdopodobnie wystarczy niewielkie biurko. Jeżeli jednak korzystamy z komputera stacjonarnego, biurko musi być na tyle duże bym pomieścić monitor, klawiaturę oraz myszkę, plus oczywiście miejsce na dokumenty. Większą przestrzeń blatu zapewnią nam biurka narożne lub w kształcie litery „L” - są dobrze ustawne i łatwe w zagospodarowaniu. Należy również pamiętać, że dobre biurko to nie tylko sam blat ale również szuflady i półki które powinny pomieścić najważniejsze dokumenty i niezbędne sprzęty które powinny być zawsze pod ręką.

Ergonomia biurka jest bardzo ważna aby codzienna praca przy nim nie była zbytnio obciążająca. Warto pamiętać o kilku zasadach. Dobrze dobrane biurko powinno:

• umożliwiać dogodne ustawienie elementów wyposażenia stanowiska pracy, w tym zróżnicowaną wysokość ustawienia monitora i klawiatury (z platformą obniżaną pod monitor i bez szuflady pod klawiaturę)
• być wyposażone w regulację wysokości w zakresie 64 – 84 cm, aby zapewnić naturalne położenie rąk przy obsłudze klawiatury (z zachowaniem co najmniej kąta prostego między ramieniem i przedramieniem) oraz odpowiednią ilość przestrzeni do umieszczenia nóg pod blatem stołu
• zapewniać ustawienie elementów wyposażenia w odpowiedniej odległości od pracownika, w zasięgu jego rąk, bez konieczności przyjmowania wymuszonych pozycji
• być matowe i jasne bez ostrych krawędzi.

Artykuł powstał we współpracy z NoNameOffice, firmą która kompleksowo zaopatruje przestrzenie biurowe na terenie małopolski i śląska.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. DALL-Efot. DCStudiofot. Freepikfot. vecstockfot. Freepik