E-recepta bez wychodzenia z domu

17-09-2021, 09:41

Nagła infekcja? Puste pudełko po stale zażywanych lekach? To częste przypadki. E-recepta stanowi wygodne rozwiązanie, kiedy nie mamy możliwości oczekiwania na wizytę u lekarza.

Telemedycyna i e-recepty

Pandemia dobitnie pokazała, że nie zawsze wizyta u lekarza jest możliwa - i konieczna. Są sytuacje, w których wystarczy teleporada, wystawienie e-recepty. Kto może skorzystać z takiej opcji? Osoby, które znalazły się na kwarantannie, osoby z objawami przeziębienia czy na przykład tzw. "jelitówki", których stan nie wymaga kontaktu twarzą w twarz z lekarzem, pacjenci w stałym leczeniu, którzy zapomnieli, że kończą im się leki.

Kiedy wizyty u lekarza nie można zastąpić teleporadą? W przypadku urazu, w stanach zagrożenia życia, jeśli występują objawy, których nie jesteśmy w stanie z niczym powiązać (jeżeli na przykład wiemy, że struliśmy się lekko przeterminowaną żywnością, konsultacja telefoniczna z lekarzem w zupełności wystarczy, jeśli natomiast mamy torsje, niedającą się powstrzymać biegunkę, gorączkę - powinniśmy jak najszybciej udać się na wizytę do placówki medycznej).

E-recepta bez wychodzenia z domu

Recepty w Internecie

Wiele osób myli pojęcie recepty online i e-recepty. Pierwszą z nich można uzyskać po konsultacji lekarskiej przez internet, druga to po prostu elektroniczny dokument, który pozwala na odbiór leku w aptece (pacjent musi tylko podać kod i pesel).

Na platformie Medicept, recepty online można uzyskać szybko, bezpiecznie, a przede wszystkim - legalnie. Na podstawie formularza medycznego, który można wypełnić na stronie, lekarz może ocenić stan zdrowia pacjenta. Wszelkie wątpliwości rozwieje poprzez kontakt z pacjentem za pośrednictwem platformy. Taka forma porady medycznej pozwala uniknąć kolejek, oczekiwania w zatłoczonej przychodni.

Zazwyczaj uzyskanie recepty jest bardzo szybkie, natomiast lekarz ma prawo odmówić jej wystawienia, jeśli widzi przeciwwskazania (na przykład pacjent potrzebuje recepty w związku ze schorzeniem, którego nie jest w stanie potwierdzić wynikami badań).

Jak działa platforma?

Przede wszystkim podkreślić należy, że na platformach takich jak Medicept recept się nie kupuje. Opłata jakiej należy dokonać, to cena konsultacji online. Procedura przebiega w 4 krokach. Należy wypełnić formularz i opłacić zgłoszenie. Później następuje weryfikacja tożsamości. Po jej pozytywnym zakończeniu, lekarz weryfikuje zgłoszenie. W ciągu 15 minut powinniśmy otrzymać kod do e-recepty. Możliwość konsultacji online istnieje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dlatego też to idealne rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych. Jakich na przykład? Kiedy skończą się tabletki antykoncepcyjne, a zbliża się godzina przyjęcia następnej, nie można sobie pozwolić na oczekiwanie na przyjęcie na wizytę w gabinecie. Mamy dolegliwości bólowe, spowodowane na przykład bólem zęba i nie ma możliwości skorzystania z ostrego dyżuru dentystycznego. Mieliśmy e-receptę na stale przyjmowane leki, ale nie wykupiliśmy jej w terminie. W takich przypadkach, konsultacja online może rozwiązać nasz problem. Wiele sytuacji dotyczy też schorzeń intymnych - często wywołują one u pacjentów uczucie wstydu. Do ich diagnostyki wykonuje się niejednokrotnie dodatkowe testy, zdarza się jednak, że lekarz może rozpoznać dane schorzenie tylko na podstawie wywiadu lub też pacjent wie o tym, że zaraził się od partnera chorobą rozpoznaną przez lekarza.

Telemedycyna to prawdziwie rewolucyjna usługa - warto wiedzieć, że taka opcja istnieje i korzystać z niej wtedy, kiedy potrzebujemy pomocy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telemedycynatag recepty onlinetag nowptag nols
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: