Co dać jako prezent na chrzciny? Zabawkę czy pamiątkę?

18-09-2021, 07:40

Propozycji na prezent z okazji Chrztu Świętego jest bardzo wiele. Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę, a pojawi się nieskończenie wiele pomysłów. Najczęściej rozważane są upominki z kategorii zabawek, ubranek i dewocjonaliów. Przeglądając produkty, ciężko jest podjąć ostateczną decyzję. Często stajemy przed dylematem - kupić coś typowo dla dziecka, z czego będzie mogło korzystać od razu, czy może postawić na bardziej symboliczny prezent, który będzie jedyną w swoim rodzaju pamiątką? A może wręczyć upominek pieniężny i pozwolić zadecydować jego rodzicom lub jemu samemu, gdy podrośnie? Poniżej postaramy się pomóc w podjęciu tej niełatwej decyzji.

Jaki powinien być idealny prezent na Chrzest Św.?

Chrzest Święty jest wydarzeniem niezwykle ważnym w życiu dziecka, o silnym znaczeniu religijnym. Z tego względu warto podarować mu wyjątkowy prezent, który wyróżni się spośród prezentów na inne okazje. Przed dzieckiem jeszcze wiele urodzin, świąt itp. okoliczności, na które będzie otrzymywało prezenty. Z czasem dziecko straci rozeznanie, co na jaką okazję dostało. Chrzest Św. to na tyle ważne wydarzenie, że wybierając prezent należy zadbać o to, aby był to oryginalny prezent, który będzie wyróżniał się i służył przez długie lata.

Czy zabawka to dobry pomysł na prezent na chrzciny?

Bez większego problemu można znaleźć wspaniałe zestawy prezentowe zabawek, które z całą pewnością ucieszyłyby dziecko. Można dobrać je do wieku dziecka lub kupić z wyprzedzeniem. Dostępne są zabawki wspierające rozwój dziecka np. zabawki sensoryczne, interaktywne, rozwijające zdolności manualne i poznawcze niemowlaka. Stanowią one świetny prezent, jeżeli nie jesteś najbliższym członkiem rodziny. Można do takiego upominku podarować dziecku np. pamiątkową kartkę. Jeżeli jednak jesteś rodzicem chrzestnym, babcią lub dziadkiem, potraktuj zabawkę raczej jako miły dodatek do prezentu głównego, stanowiącego wyjątkową pamiątkę. 

Co dać jako prezent na chrzciny

Piękny prezent - sposób na piękną pamiątkę 

Myśląc o pamiątce na Chrzest Św., myślimy najczęściej o tradycyjnym, złotym lub srebrnym medaliku czy krzyżyku. Ewentualnie rozważamy jeszcze inne pamiątki z metali szlachetnych, takie jak: srebrna grzechotka, łyżeczka, szkatułka na pierwszy ząbek czy pudełko wspomnień itp. Prezenty te stanowią niewątpliwie piękną pamiątkę szczególnie, gdy są podarowane od chrzestnej lub chrzestnego. Jest jednak pewien sposób, by sprawić, aby przedmioty te nabrały cennego, osobistego znaczenia.

Personalizowana pamiątka Chrztu Świętego

Jeżeli chcesz podarować maluszkowi niezapomniany prezent na chrzciny, możesz uczynić to dzięki personalizacji. Wybierając srebrne, złote lub drewniane prezenty na chrzest dowiedz się, czy możesz zamówić je z grawerem. To doskonały pomysł, aby na tych przedmiotach wykonać grawer z imieniem dziecka, osobistą dedykacją lub dodać datę chrztu. W ten sposób wspaniały prezent, który wybrałeś, stanie się miłą pamiątką, która wyróżni się wśród innych upominków. Maluch już zawsze będzie pamiętał, że dostał ją od np. dziadków lub rodziców chrzestnych.

Ofertę personalizowanych prezentów na chrzciny, wymienionych w artykule, znajdziesz w sklepie Alechrzest.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag prezentytag nolstag nolh
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.