E-booki Kindle także w Firefoksie

10-11-2011, 11:48

Kindle Cloud Reader to bazująca na HTML5 aplikacja webowa, która umożliwia czytanie w przeglądarce e-książek dla Kindle. Wczoraj została wydana jej wersja dla przeglądarki Mozilla Firefox.

Aplikacja Kindle Cloud Reader umożliwia czytanie książek przy pomocy przeglądarki, w trybie online lub offline. Aplikacja automatycznie synchronizuje się z biblioteką Kindle i dysponuje takimi informacjami, jak ostatnio czytana strona, zakładki i notatki. Zawiera również zintegrowany sklep, umożliwiając odkrywanie nowych książek.    

Kindle Cloud Reader był dostępny w wersji dla przeglądarek Safari (w wersji dla PC/Mac/iPada) oraz Chrome. Od 8 listopada jest także wersja dla Firefoksa, która działa na wersji 6 lub nowszej.

Przedstawiciele Amazonu przyznają, że Kindle Cloud Reader to jedna z najlepszych aplikacji Kindle, która została bardzo ciepło przyjęta przez klientów. Teraz będzie ona dostępna dla użytkowników bardzo popularnej przeglądarki - z Firefoksa korzysta przecież 450 mln ludzi na świecie. Przy okazji jest to przykład możliwości, jakie mogą dawać współczesne aplikacje HTML5.

Aplikacja jest dostępna pod adresem read.amazon.com.

Czytaj: Rusza biblioteka Amazona - tylko na Kindle


Źródło: Amazon
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy