"Dzień z IPv6" był tylko początkiem

14-06-2011, 13:18

24-godzinny eksperyment, który miał miejsce 8 czerwca, był dopiero wstępem do faktycznych testów IPv6.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Choć kończy się liczba adresów dostępnych w protokole IPv4, niedawne testy IPv6 były zaledwie wstępem do wdrożenia nowej technologii.

>>Czytaj także: Testowy lot IPv6 z udziałem Google, Facebooka i Yahoo

Sonda
Wdrażanie IPv6 przebiegnie bez problemów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak mówi Stephen Lawson z IDG News, 24-godzinna próba przeprowadzona 8 czerwca faktycznie sprawdzała bardziej technologie, które będą użyte, gdy odejdzie IPv4, niż sam protokół IPv6. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu ponad tysiąc witryn, w tym Google, Facebook oraz Yahoo, były dostępne przez obie wersje protokołu.

Craig Labovitz z Arbor Networks zauważa natomiast, że podczas testu większość połączeń mimo wszystko nie wykorzystywało IPv6, a zamiast tego bazowało na protokołach umożliwiających koegzystowanie obu standardów. Jak jednak podkreśla Labovitz, tego typu rozwiązania nie są w stanie przeciwstawić się malejącej liczbie adresów IPv4.

Tunelowanie IPv6 w IPv4, choć jest tylko początkiem drogi do pełnego wprowadzenia nowego standardu, obecnie jest niezbędne. Martin Levy z Hurricane Electri mówi, że choć do pełnego wdrożenia IPv6 jest jeszcze długa droga, dzięki takim rozwiązaniom właściciele witryn mogą mieć pewność, że ludzie wciąż będą mieli dostęp do ich stron.

Choć migracja na nowy standard ma być niemal nieodczuwalna dla użytkowników, duże serwisy już teraz zapowiadają, że w związku z przejściem na IPv6 nie planują nowych funkcji, a jak podkreśla Yahoo: IPv6 będzie tylko utrwaleniem tego, co oferujemy do tej pory.

>>Czytaj także: W USA kończą się adresy IP?


Źródło: PC World


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać














Tematy pokrewne:  

tag Yahootag IPv6tag IPv4tag IPtag Googletag Facebooktag adres IP
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.