Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dywany skandynawskie

29-01-2020, 07:53

Jak dobrać dodatki do wnętrza w stylu skandynawskim? Jaki dywan będzie odpowiedni? Dowiesz się tego w naszym poniższym artykule - zapraszamy do lektury!

Skandynawski styl w aranżacji domu ma wielu fanów. Wnętrze to zawsze wygląda bardzo lekko i przytulnie, jest jakby wypełnione świeżym, chłodnym powietrzem północnych lasów. Daje mieszkańcom spokój i ciszę, której czasami tak bardzo brakuje we współczesnym rytmie życia.

Styl skandynawski wykorzystuje następujące odcienie koloru: szary, jasnoniebieski, stonowany zielony, brązowy, czarny i biały, i oczywiście czysta biel dominuje nad wszystkimi. Aby ożywić wnętrze, można dodać tylko kilka ciekawych akcesoriów i dywaników. Nasze wskazówki pomogą Ci kupić odpowiedni dywan w stylu skandynawskim.

CHŁODNE ODCIENIE

Wybierz dywany w jasnych zimnych odcieniach lub w białym kolorze. Wszak nowoczesne materiały pozwalają nawet śnieżnobiałym wzorom nie bać się brudu.

DYSKRETNA GEOMETRIA

Oprócz modeli monochromatycznych, świetnie prezentują się proste wzory geometryczne: wszelkiego rodzaju paski, romby, kwadraty, koła i zygzaki. Ozdoby roślinne są również akceptowalne, ale ich wybór powinien być traktowany ostrożnie i w tym przypadku preferują kolor monochromatyczny.

dywan w stylu skandynawskim

MATERIAŁY NATURALNE

To tak, jakby do skandynawskich wnętrz zostały stworzone różne teksturowane dywany z naturalnych materiałów. Mogą to być tkane dywany z juty, bawełniane lub wełniane.

SKÓRA

Oczywiście chcesz udekorować wnętrze z maksymalną wygodą i przytulnością. Ale jednocześnie pożądane jest, aby zachować jego praktyczność. Doskonałym rozwiązaniem dla stylu skandynawskiego będą naturalne skóry o zimnych, ciemnych odcieniach z grubym stosem lub na odwrót prawie bez niego.

ŁĄCZENIE STYLÓW

Dodatki i wnętrza o charakterze skandynawskim dzięki swojemu "chłodnemu" charakterowi w świetny sposób można połączyć z różnymi detalami industrialnymi - począwszy od akcesoriów, aż po niektóre rodzaje umeblowania (zwłaszcza do salonów i kuchni). Spójna synteza tych dwóch stylów pozwala osiągnąć niezwykłe efekty wizualne we wnętrzu domu, dając mu zarówno nowoczesny, "drapieżny" pazur przy jednoczesnym włączeniu w jego ramy elementów go "temperujących" dzięki stonowanym barwom i kształtom stylu skandynawskiego.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag lcarpetotag L12MLHtag dywany skandynawskie