Dokumenty Google dostępne już offline

08-09-2011, 10:15

Niestety użytkownicy skarżą się na bardzo okrojone możliwości pakietu, działającego bez dostępu do sieci.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak zauważył serwis Google Operating System, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami internauci mogą już korzystać z Dokumentów Google w trybie offline. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z nowości.

Czytaj także: Android 4.0 Ice Cream Sandwich jeszcze w tym roku

Sonda
Korzystasz z komputera bez dostępu do sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Przypomnijmy, że aby uzyskać dostęp do narzędzia od Google'a w trybie offline, należy najpierw zainstalować rozszerzenie dla Chrome'a. Później internetowy pakiet uruchamiamy poprzez skrót wyświetlany w pustym oknie przeglądarki, a gdy utracimy połączenie z siecią, automatycznie przełączy się on w tryb offline.

W praktyce bez dostępu do sieci niewiele jednak zrobimy. Do dyspozycji mamy listę dokumentów (pobranych wcześniej przez wtyczkę na dysk lokalny), które możemy wyłącznie przeglądać. Większość narzędzi dostępnych z poziomu menu oraz poziomej belki jest wygaszona.

Dokumenty Google w trybie offline
fot. - Dokumenty Google w trybie offline
Niewiele lepiej jest w przypadku narzędzia dla Gmaila czy Kalendarza. Google Operating System zauważa, że wyszukiwarkowy gigant nieco pośpieszył się z porzucaniem dodatku Gears, który choć nie bazował na rozwiązaniach HTML5, pozwalał użytkownikom na znacznie więcej podczas pracy bez dostępu do internetu.

Czytaj także: Można już eksportować dane z Google Voice (wideo)Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.