Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Doczepianie włosów - poradnik!

07-03-2022, 07:56

Długie i gęste włosy to marzenie wielu kobiet. Dlatego coraz więcej Pań decyduje się na zabieg doczepiania włosów. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Przedłużanie włosów to zabieg, który cieszy się dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Jakie są zalety przedłużania włosów? Czy można przedłużyć włosy bez wizyty u fryzjera? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Doczepianie włosów – poradnik!

Zalety przedłużania włosów

Przedłużanie włosów to zabieg, który pozwala natychmiastowo uzyskać bujną fryzurę. Dzięki temu nie musimy zapuszczać własnych włosów i czekać, aż osiągną one wymarzoną długość. Zanim jednak zdecydujemy się na przedłużenie włosów, trzeba wybrać metodę przedłużania idealnie dopasowaną do własnych potrzeb.

Samodzielnie doczepiane włosy 

Doczepianie włosów możemy wykonać zarówno samodzielnie, jak i skorzystać w tej kwestii z pomocy fryzjera. Idealnym rozwiązaniem dla osób chcących przedłużyć swoją fryzurę samodzielnie, jest zakup gotowych zestawów do doczepiania włosów, które są bardzo łatwe do użycia w domu. Wśród produktów do samodzielnego założenia znajdziemy także m.in. doczepiane kucyki czy grzywki. Możemy zdecydować się na naturalne włosy doczepiane lub na włosy syntetyczne. Włosy naturalne są bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia niż kosmyki syntetyczne. Ich wadą jest jednak stosunkowo wysoka cena. Dlatego jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, warto postawić na włosy syntetyczne, które są znacznie tańsze niż naturalne. Warto jednak pamiętać, że jednocześnie są one mniej podatne na stylizację.

Przedłużanie włosów u fryzjera

Jeśli chcesz przedłużyć włosy na stałe, zdecyduj się na profesjonalny zabieg przedłużania włosów u fryzjera. Jedną z najczęściej wybieranych metod przedłużania włosów na stałe jest metoda kanapkowa. Polega ona na połączeniu włosów naturalnych z tzw. kanapkami (dopinkami), które znajdują się na cienkiej silikonowej taśmie. Bardzo popularne jest także przedłużanie włosów metodą keratynową, która polega na doczepianiu pasemek zakończonych keratynową łuską przy pomocy specjalnej zgrzewarki. Włosy można również przedłużyć metodą na ringi - w tym przypadku do połączenia włosów naturalnych z doczepianymi używa się niewielkich obrączek - tzw. ringów. 

Gdzie kupić akcesoria do doczepiania włosów?

Zadajesz sobie, gdzie kupić doczepiane włosy? Warto zajrzeć do sklepów internetowych, w których jest dostępny szeroki wybór artykułów do przedłużania włosów. Bogata oferta pozwoli Ci wybrać produkty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag nolstag doczepianie włosówtag Amin12tag alhnftag ALH