Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dobry fach w ręku, czyli jaką ścieżkę edukacji wybrać w XXI wieku?

informacja prasowa 07-05-2013, 10:29

W dorosłość wchodzi pokolenie, które dorastało już w dobie Internetu, które nauczone jest żyć szybko, wśród masy otaczających je informacji. Dla tej młodzieży zmieniła się również formuła wiedzy. W czasach, gdzie o każdej porze dnia i nocy, bardzo często zupełnie za darmo i w niemal każdym miejscu można podłączyć się do Internetu, najważniejsze stały się umiejętności – wiedza jest bowiem w zasięgu ręki, trzeba jedynie nauczyć się korzystać z tych nieograniczonych źródeł. Dla starszych pokoleń może się to wydawać lenistwem albo przejawem kombinowania, inni słusznie zauważą, że jest to oszczędność czasu i spryt. W nowych czasach stawia się zatem na zdolności i tak zwany fach w ręku.

technikum

Już po gimnazjum można pokierować swoją karierą w ten sposób, by jak najszybciej zdobyć zawód i doświadczenie, a przy okazji zapewnić sobie back-up, jeżeli na przykład późniejsza droga akademicka nie wypali. Dlatego coraz więcej specjalistów i ludzi zarządzających firmami namawia młodzież do kończenia techników.

Technikum daje podwójne wykształcenie, a trwa jedynie rok dłużej od liceum. Kończy się maturą oraz egzaminem zawodowym i absolutnie nie zamyka możliwości dalszego kształcenia na uczelniach wyższych. Więcej nawet, technikum ułatwia wręcz studiowanie na pokrewnych kierunkach. Dla przykładu, absolwent LO niewiele wie o logistyce, gdy wybiera taki właśnie kierunek studiów, podczas gdy technikum logistyczne już w trakcie szkoły średniej daje możliwość odbycia praktyk w firmach tego typu.

laboratorium informatyczne

Wśród najchętniej wybieranych szkół technicznych, na pierwszym miejscu znajduje się technikum informatyczne. Nic dziwnego, od wielu lat bezrobocie szczęśliwie omija ludzi z takim wykształceniem. Technik informatyk bez względu na to czy ukończy studia wyższe, świetnie odnajdzie się na rynku pracy.

Innym bardzo popularnym kierunkiem jest technik obsługi turystycznej, szczególnie propagowany w polskich kurortach – na przykład w miejscowościach nadmorskich. Dodatkową atrakcją tego kierunku jest fakt, że niemal każde technikum hotelarskie ma bardzo interesujące miasta partnerskie za granicą, a wyjazdy i wymiany dla uczniów tego rodzaju szkół są bardzo ważne i częste.

kontenery

Technika są coraz bardziej prestiżowe, a ich poziom kształcenia jest często wyższy od tego w liceum ogólnokształcącym. Szkoły techniczne coraz częściej wygrywają rankingi najlepszych szkół średnich. Nawet do niedawna traktowane nieco po macoszemu technikum fryzjerskie, w dobie takich wirtuozów nożyc jak Jaga Hupałło, Robert Kupisz czy Leszek Czajka stają się siedliskiem ludzi z pasją, którzy fryzjerstwo traktują jak sztukę.

Technikum to miejsce, w którym spotykają się ludzie, którzy wiedzą czego chcą, którzy decydują się jak najszybciej rozpocząć kreowanie swojego profesjonalnego CV. Dzięki technikum karierę zawodową rozpoczną wcześniej, zdobywając znaczącą, bo aż kilkuletnią przewagę.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *