Do trzech razy sztuka, czyli Psy 3 dopełnieniem trylogii

20-05-2020, 17:29

2020 rok, mimo że rozwinął się nie tak, jak go planowaliśmy, przyniósł nam jedno, główne wydarzenie - premierę kultowego polskiego filmu Władysława Pasikowskiego! Psy 3, stanowią niejako dopełnienie historii, która zrodziła się na naszych ekranach już w 1992 roku.

W międzyczasie, gdy my trwamy teraz w kwarantannie, ze swojej osobistej wychodzi właśnie doskonale znany wszystkim Franz Maurer. Ten z kolei spędził w odosobnieniu nieco dłużej, bowiem całe 25 lat.

Dlatego też teraz, gdy wraca na światło dzienne, wkracza w całkowicie nową Polskę. W tę, w której nic już nie jest takie, jak to zapamiętał. Co więcej, wraca w tę Polskę, w której zatarły się już zarówno dawne zasady, jak i wszelka lojalność.

W efekcie rodzi się więc pytanie… co czeka człowieka, który przez ćwierć wieku nie widział świata innego, niż ten zza krat? Tego dowiecie się już w internecie, ponieważ Psy 3 są już online!

psy 3

Boski podział - Psy 3 dopełniły trylogię!

A ponieważ wszystkie poprzednie części dały się lubić, albo inaczej - nie dały się nie lubić - Psy 3 też ogląda się wspaniale. Co więcej, stanowią pewnego rodzaju powrót do przeszłości… do której wracamy z satysfakcją!

Dodatkowo, z satysfakcją też patrzy się na te pieskie kadry, przede wszystkim pod względem realizacyjnym, jak i samej akcji. Jednak, mimo że to, zdaje się, najlepsza praca Pasikowskiego od lat, to głównie aktorzy tworzą ten niepowtarzalny klimat!

Mimo wszystko, jak to zwykło bywać, kolejne części wciąż są przyćmiewane przez te pierwsze. W konsekwencji, Psy 3 - wspaniałe i pełne zwrotów akcji, pozostają jednak cieniem pierwszej części.

Są 3 Psy boskie...

Co więcej, niektórzy mogą też obstawać po stronie bardziej pesymistycznej, a mianowicie - Psy 3 na tle współczesnej kinematografii są… nieco biedne.

Ponadto… przywodzą na myśl minione lata. Czy to jednak źle?

To zależy. Jeśli jesteście bezapelacyjnymi fanami Franza, a widzę te świecące się oczy, Psy 3 to pozycja, której nie można przeoczyć. Zwyczajnie, polski widz niemal nie ma prawa nie zobaczyć kontynuacji tak kultowej produkcji.

Co się zdarzyło w produkcji Psy 3?

Jednak wciąż, by być uczciwym, należy zaznaczyć, że Maurer z 1992 roku stał się ikoną kultury popularnej tamtejszych czasów. Ten współczesny z kolei jest postacią, która czasami budzi myśl, jakoby sama sylwetka ów bohatera była nieprzemyślana.

Co ciekawe, w międzyczasie, gdy produkcja notuje coraz więcej widzów, pojawiają się także dość zgodne komentarze.

Internetowa wieść niesie przede wszystkim, że gdyby utrzymać wątek Maurera i Nowego wyłącznie w rękach Dorocińskiego - Psy 3 mogłyby wypaść lepiej.

Jednak wciąż Psy 3 to element dzieła istotnego społecznie. To właśnie w Ubeku, który nie potrafi się odnaleźć w całkiem nowym ustroju przegląda się całe społeczeństwo.

Stąd, nie istnieje nawet opcja, która dopuszcza możliwość pominięcia tejże produkcji. A ponieważ ta jest już dostępna online, warto wygospodarować chwilę w ten czas kwarantanny, by samemu wyrobić sobie zdanie!
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag psy 3
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: