Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kolagen to z pewnością nieodłączny element zdrowych włosów. Kolagen na włosy potrafi sprawić, że będą one wyglądać zdrowo oraz lśniąco. Jednak naturalnie wytwarzany kolagen w organizmie nie jest w stanie wypełnić dziennego zapotrzebowania w wystarczającej ilości. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej.

Dlaczego warto stosować kolagen na włosy?

Kolagen rybi na włosy

Kolagen na włosy ma wiele pozytywnych funkcji. Przede wszystkim kolagen jest białkiem, które występuje w organizmie. Największa jego ilość to postać białka strukturalnego, czyli tworzącego strukturę dla wszystkich komórek również tkanek i kości. W skład kolagenu wchodzą aminokwasy glicyny, prolina oraz hydroksyprolina. Jeśli chodzi o białko kolagenowe to znajduje się ono w tkance łącznej, chrząstkach oraz stawach czy włosach. Kolagen ma wiele zadań, między innymi zajmuje się naprawą uszkodzonych tkanek, wsparciem immunologicznym, komunikacją międzykomórkową oraz migracją komórkową. 

Naturalna produkcja kolagenu wraz z wiekiem spada. Dodatkowo komórki wytwarzające kolagen nie są w stanie utrzymać odpowiedniej produkcji kolagenu. Dlatego z wiekiem suplementacja kolagenu staje się konieczna. 

Co wpływa na nadmierne wypadanie włosów? 

Stosowanie kolagenu będzie konieczne, gdy nasze włosy narażone są na suszenie bardzo ciepłym powietrzem, prostowanie czy częste zabiegi u fryzjera. Z pewnością to wszystko osłabia włosy. Poza tym temperatura latem oraz promieniowanie UV niszczą zewnętrzną powłokę łuski włosa. Wtedy włosy stają się podatne na uszkodzenia. Kolagen wpływa na to, że włosy stają się silniejsze, grubsze oraz odżywione. 

Substytut zróżnicowanej diety pomoże nadać blasku, cienkim oraz suchym włosom bez wyrazu. Efekty stosowania kolagenu z pewnością będą zauważalne. Włosy zaczną się odbudowywać oraz poprawi się ich wygląd. 

Stosowanie kolagenu do pielęgnacji włosów 

Kolagen rybi do picia posiada wiele zalet. Przede wszystkim ten suplement diety wspiera procesy regeneracyjne wszystkich tkanek. Kolagen na włosy zapobiega przesuszaniu się włosów oraz wspiera ich regenerację. Poza tym skutecznie działa na porost włosów, ponieważ jest bogaty w aminokwasy, których organizm potrzebuje do wytwarzania kreatywny. 

Kolagen może opóźnić również procesy siwienia. Jest to związane z właściwościami przeciwutleniającymi. Kolagen może wpłynąć na zahamowanie starzenia się komórek. Pigment, który nadaje włosom naturalny kolor z czasem zaczyna zanikać, wpływa na to nadmiar stresu, czy nieodpowiedni styl życia. Te czynniki mogą trwale uszkodzić komórki koloryzujące włosy.

Foto: Pixabay, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Więcej w tym temacie: