Dlaczego blaty kuchenne granitowe są idealnym wyborem?

22-09-2021, 13:13

Osoby, które zdecydowały się na zakup mebli kuchennych na wymiar, muszą podjąć ważną decyzję odnośnie wyboru konkretnego materiału na blaty. Jednym z najczęściej branych pod uwagę materiałów jest granit, który posiada wiele zalet i jest kamieniem na tyle uniwersalnym, że można go wkomponować w wystrój praktycznie każdego kuchennego wnętrza. Ogromne zainteresowanie blatami granitowymi wynika z ich atrakcyjnego wyglądu, naturalnego charakteru oraz licznych, praktycznych właściwości użytkowych, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Co warto wiedzieć o blatach z granitu?

Granit jest kamieniem naturalnym, który posiada szerokie spektrum zastosowań. Jednym z nich jest jego wykorzystanie do produkcji trwałych i solidnych blatów kuchennych skierowanych do świadomych i wymagających użytkowników. Granit to naturalna skała, która posiada wiele cennych właściwości. Należy do nich wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich temperatur, wilgoć i wodę oraz promieniowanie słoneczne. Osoby, które zdecydują się na blaty kuchenne granitowe będą mogły bez obaw kroić na ich powierzchni produkty spożywcze, rozbijać mięso, a także bezpośrednio ustawiać gorące naczynia i garnki – bez obaw o uszkodzenie czy odbarwienie powierzchni roboczej.

Co istotne, granit jest także kamieniem odpornym na działanie kwasów. Wybierając wykonane na jego bazie blaty kuchenne na wymiar możemy śmiało korzystać z owoców cytrusowych, octu oraz wina i nie martwić się, że kwasy owocowe zawarte w tych produktach uszkodzą lub nieestetycznie zabarwią powierzchnię blatów kuchennych. Prawidłowo zaimpregnowany granit nie chłonie przy tym płynów, co pozwala korzystać z blatów bez zachowywania szczególnej ostrożności. Idealnie nadaje się do każdego domu, gdyż jest kamieniem całkowicie naturalnym, nie zawierającym żadnych szkodliwych związków chemicznych. Posiada za to właściwości utrudniające namnażanie się bakterii, które sprawiają, że korzystanie z blatów jest higieniczne i bezpieczne dla zdrowia.

Dlaczego blaty kuchenne granitowe są idealnym wyborem?

Uniwersalność blatów kuchennych z granitu

Oprócz ściśle użytkowych i praktycznych zalet, blaty kuchenne granitowe zasługują na uwagę także z powodu swojego wyglądu. Nie bez powodu kamień ten jest uznawany za najbardziej uniwersalny wybór – jego charakterystyczny design spójnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w praktycznie dowolnym stylu, począwszy od kuchni retro i vintage, poprzez pomieszczenia minimalistyczne, a kończąc na kuchniach w stylu industrialnym, nowoczesnym i loftowym. Blaty kuchenne granitowe są przy tym dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie do estetyki każdej kuchni.

Warto także wspomnieć, że blaty granitowe mogą być docinane na dowolne kształty i wymiary, co pozwala na ich zastosowanie nawet w przypadku najbardziej nietypowych mebli kuchennych oraz osiągnięcie zawsze atrakcyjnych i w pełni satysfakcjonujących efektów wizualnych. Możliwe jest także instalowanie w ich obrębie zlewozmywaka, wycięcie otworów na baterie i inne akcesoria kuchenne i stworzenie perfekcyjnie wykończonej powierzchni roboczej, gotowej do użytkowania zgodnie z osobistymi preferencjami.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag blaty kuchenne
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: