Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

23-09-2021, 07:22

Ubezpieczenie OC jest dla każdego kierowcy obowiązkowe. Niezmiennie jednak poszukujemy takich polis, które są atrakcyjne cenowo i dają bardzo dobrą ochronę. Niektórzy są przywiązani do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego i stale korzystają z tej oferty. Inni co roku przeszukują internet w poszukiwaniu jak najlepszej opcji. Oczywiście każdy kierowca ma swoje przyzwyczajenia i preferencje. Zdarza się też, że chcemy dodatkowo chronić konkretne elementy i decydujemy się na przykład na ubezpieczenie opon, szyb, czy też AC. Polisa jest więc szyta na miarę. Coraz więcej kierowców szuka atrakcyjnych ofert w internecie. Tak jest szybciej, taniej, wygodniej i co istotne ma się dostęp do bardzo różnorodnych propozycji. W efekcie ubezpieczenie samochodu online można kupić w kilka minut i potem mieć spokój.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Kierowcy, którzy decydują się na ubezpieczenie samochodu przez internet, mają do dyspozycji kilka platform. Tam mogą znaleźć polisę dla siebie, skorzystać z rankingów i kalkulatorów, a tym samym szybko zweryfikować, co się tak naprawdę opłaca. Poza tym w sieci można również zapoznać się z opiniami osób, które korzystały już z ofert poszczególnych firm. Różnego rodzaju rankingi będą więc odnosić się do zakresu ochrony, szybkości likwidacji szkody, sposobach kontaktu z towarzystwem oraz na przykład dodatków do OC takie jak na przykład  ubezpieczenie szyb. Jak widać, taka wstępna selekcja oszczędza czas, ponieważ nie trzeba przeszukiwać stron poszczególnych towarzystw. Natomiast kalkulator OC szybko wyliczyć wysokość składki. Dla wielu osób cena jest najważniejszym argumentem. Poza tym oczywiście  ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków należy dopasować do swoich potrzeb.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

Zdecyduj się na ubezpieczenie samochodu online

Poszukiwanie polisy poprzez kalkulator ubezpieczeń OC konkretnego towarzystwa jest wygodne, ale daje jedynie wgląd w jego ofertę. Nie wiemy więc, czy w innym miejscu nie znajdziemy lepszej opcji. I dlatego warto korzystać z praktycznych narzędzi, które w jednym miejscu zbierają bardzo różnorodne oferty ubezpieczenia samochodu. Tym samym szybko dokonamy selekcji. To oczywiście nie zwalnia z konieczności zapoznania się z umową i ogólnymi warunkami. Praktyczne porównywarki sprawdzają się również wówczas, gdy interesuje nas ubezpieczenie firmy, polisa na życie czy też opcje turystyczne.

Warto mieć ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Z kalkulatora OC AC można korzystać w każdym momencie. Warto jednak pamiętać, że polisę należy wypowiedzieć najpóźniej na jeden dzień przed końcem jej obowiązywania, a przedtem trzeba wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w nowym towarzystwie. Można to w niektórych wariantach zrobić nawet 180 dni przed rozpoczęciem trwania ochrony ubezpieczeniowej.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczenia samochodowetag polisytag nolstag nolh
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.