DJANGO SPRINT – polscy programiści rozwijają Django!

informacja prasowa 14-02-2014, 10:55

W weekend 15-16 lutego rusza krakowski Django Sprint. Już po raz trzeci programiści z całej Polski spotykają się by przez 48 godzin rozwijać framework, z którego korzystają m.in. twórcy Instagrama, Pinteresta czy Mozilla Firefox.

Django Sprint

Przyjazne deweloperom, funkcjonalne i wydajne narzędzie zostało stworzone by usprawnić pracę programistów i dziennikarzy obsługujących tętniącą newsami redakcję amerykańskiego dziennika Lawrence Journal-World. Cechą pracy w Newsroomie jest zmiana. Właśnie dlatego Django jest dynamiczny, elastyczny, daje się łatwo dostosowywać i kształtować. Pozwala pracować szybko, dostarcza gotowe mechanizmy często wykonywanych działań. 

Przyczyną popularności Django jest nie tylko łatwość obsługi. Framework rozpowszechniany jest bezpłatnie, na wyjątkowo liberalnej licencji. Dlatego ludzie z całego świata pracują za darmo by go zmieniać i ulepszać.

 

Na czym polega Django Sprint?

Programiści spotykają się, by poprawiać błędy zgłoszone za pomocą bugtrackera przez innych korzystających z Django. Dzięki temu framework działa lepiej a wydanie jego nowej wersji – ulepszonej i uzupełnionej o nowe możliwości - znacznie przyspiesza. Nad spójnością działań z ogólną wizją czuwają doświadczeni twórcy projektu - Core Developerzy.

Sprinty odbywają się na całym świecie – wszystkie łączy jedna zasada: to oddolne inicjatywy moderowane przez społeczności. Krakowską edycję Sprintu koordynuje Pykonik - grupa programistów zafascynowanych językiem Python. W trakcie comiesięcznych spotkań dynamika Pythona i Django przelewana jest przez członków społeczności w konkretne działania: szerzenie programistycznego know how i integrację środowiska.

Pykonika, a także sam Django Sprint, wspiera krakowski hoster - firma MegiTeam. Między 15 a 23 lutego każdy, kto zechce, może z okazji Sprintu za darmo przetestować konto hostingowe wykorzystując powiększone gratisowe doładowanie na start. Kod doładowujący wysyłany jest mailem po założeniu serwisu. 

ZAŁÓŻ SERWIS

MegiTeam – hosting, który jako jeden z nielicznych w Polsce oferuje profesjonalne wsparcie dla Django, Ruby on Rails i Node.js. Każde konto w MegiTeam to autoinstalator stawiający aplikację jednym kliknięciem, git pozwalający na łatwe zarządzanie kodem, celeryd umożliwiający uruchamianie operacji w tle, łatwe cache'owanie z memcached, a także dynamiczne bazy jak MongoDB i Redis.


Następny artykuł » zamknij

Biznes musi być mobilny!
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag MegiTeamtag hostingtag frameworktag Django Sprinttag Django


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.