W weekend 15-16 lutego rusza krakowski Django Sprint. Już po raz trzeci programiści z całej Polski spotykają się by przez 48 godzin rozwijać framework, z którego korzystają m.in. twórcy Instagrama, Pinteresta czy Mozilla Firefox.
Przyjazne deweloperom, funkcjonalne i wydajne narzędzie zostało stworzone by usprawnić pracę programistów i dziennikarzy obsługujących tętniącą newsami redakcję amerykańskiego dziennika Lawrence Journal-World. Cechą pracy w Newsroomie jest zmiana. Właśnie dlatego Django jest dynamiczny, elastyczny, daje się łatwo dostosowywać i kształtować. Pozwala pracować szybko, dostarcza gotowe mechanizmy często wykonywanych działań.
Przyczyną popularności Django jest nie tylko łatwość obsługi. Framework rozpowszechniany jest bezpłatnie, na wyjątkowo liberalnej licencji. Dlatego ludzie z całego świata pracują za darmo by go zmieniać i ulepszać.
Programiści spotykają się, by poprawiać błędy zgłoszone za pomocą bugtrackera przez innych korzystających z Django. Dzięki temu framework działa lepiej a wydanie jego nowej wersji – ulepszonej i uzupełnionej o nowe możliwości - znacznie przyspiesza. Nad spójnością działań z ogólną wizją czuwają doświadczeni twórcy projektu - Core Developerzy.
Sprinty odbywają się na całym świecie – wszystkie łączy jedna zasada: to oddolne inicjatywy moderowane przez społeczności. Krakowską edycję Sprintu koordynuje Pykonik - grupa programistów zafascynowanych językiem Python. W trakcie comiesięcznych spotkań dynamika Pythona i Django przelewana jest przez członków społeczności w konkretne działania: szerzenie programistycznego know how i integrację środowiska.
Pykonika, a także sam Django Sprint, wspiera krakowski hoster - firma MegiTeam. Między 15 a 23 lutego każdy, kto zechce, może z okazji Sprintu za darmo przetestować konto hostingowe wykorzystując powiększone gratisowe doładowanie na start. Kod doładowujący wysyłany jest mailem po założeniu serwisu.
MegiTeam – hosting, który jako jeden z nielicznych w Polsce oferuje profesjonalne wsparcie dla Django, Ruby on Rails i Node.js. Każde konto w MegiTeam to autoinstalator stawiający aplikację jednym kliknięciem, git pozwalający na łatwe zarządzanie kodem, celeryd umożliwiający uruchamianie operacji w tle, łatwe cache'owanie z memcached, a także dynamiczne bazy jak MongoDB i Redis.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*