Dialog wyda 70 mln zł na rozwój dostępu do sieci

GazetaPrawna.pl 02-03-2011, 08:55

Zarząd firmy Dialog stara się podnieść wartość spółki, którą właściciel - KGHM - chce sprzedać jeszcze w tym półroczu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dolnośląski operator kładzie w tym roku duży nacisk na rozbudowę sieci dostępowej i walkę o klientów biznesowych na nowych rynkach w Warszawie i Poznaniu. Podczas gdy Dialog będzie sprzedawał usługi, właściciel szuka dla niego kupca. Herbert Wirth, prezes KGHM, powiedział wczoraj, że memorandum inwestycyjne ma trafić do potencjalnych inwestorów w marcu.

Jestem od tego, by podnieść wartość spółki. Sprawa sprzedaży leży w gestii właściciela – mówił wczoraj Arkadiusz Miszuk, prezes Dialogu. Wartość firmy mają zwiększyć inwestycje w rozwój sieci dostępowej w technologii VDSL2 oferującej internet o prędkości do 100 Mb/s. Na ten cel pójdzie aż 70 proc. ze 100 mln zł, jakie Dialog planuje w tym roku wydać na rozwój.

Dziś w zasięgu takiej prędkości jest 260 tys. odbiorców. Do końca roku będzie 350 tys. – zapowiada Robert Banasiak, wiceprezes Dialogu.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Dialog walczy o Warszawę i Poznań. Wyda 70 mln zł na rozwój dostępu do sieci

Michał Fura

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag VDSL2tag telekomunikacjatag Telefonia Dialogtag Dialog
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.