Dialog: we Wrocławiu i okolicy nie było internetu

03-11-2011, 19:15

Około tysiąca abonentów Dialogu we Wrocławiu i okolicach utraciło dostęp do internetu. Problemu nie miał ten, kto połączył się z internetem, gdy ten jeszcze działał.

Dziś około godz. 10 rano wystąpiła awaria na obszarze Wrocławia, oddalonego od niego o ok. 40 kilometrów Strzelina oraz położonej na północny-wschód od Wrocławia Oleśnicy. Jednak według informacji Dziennika Internautów problem u niektórych abonentów mógł pojawić się jeszcze wcześniej - pierwszy sygnał otrzymaliśmy o godz. 6 rano. Awaria miała trwać krótko, jednak około południa problem znów się pojawił.

Czytaj też: Sprzęt elektroniczny najbardziej narażony zimą. Jak się przygotować?

Według Dialogu awaria polegała na niemożności zalogowania się do internetu. Łącznie mogło mieć z tym problem ok. 1000 abonentów. Problem dotyczył tylko tych klientów, którym aktualna sesja wygasła i musiała być nawiązywana nowa, lub tych, którzy chcieli nawiązać nową sesję z internetem – tłumaczy Marta Pietranik-Pacuła z Dialogu.

Powodem było nieprawidłowe działanie procesu autoryzacji na urządzeniach dostępowych. Dialog podaje, że po godz. 13 problem został usunięty. Pietranik-Pacuła zaznacza, że przy tak zaawansowanych technologicznie systemach awarie się zdarzają, choć zapewnia, że w przypadku Dialogu sporadycznie.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy