Deutsche Telekom przymierza się do przejęcia Ery

GazetaPrawna.pl 28-11-2010, 12:54

Po latach sporów jeden z największych operatorów komórkowych - Polska Telefonia Cyfrowa, właściciel sieci Era i Heyah - trafi w całości w niemieckie ręce. Jak poinformował tygodnik "Der Spiegel", koncern telekomunikacyjny Deutsche Telekom przygotowuje się do ostatecznego przejęcia PTC. Nowy właściciel zapowiada zmianę nazwy sieci.

Według źródeł w niemieckiej spółce, na które powołuje się "Der Spiegel", rozmowy z francuskim koncernem Vivendi na temat przejęcia PTC dobiegają końca. "Tym samym dla koncernu (Deutsche Telekom - PAP) kończy się ponad dziesięcioletnia prawnicza odyseja" - napisał tygodnik. Jak dodaje, porozumienie przewiduje, że Telekom zapłaci za resztę udziałów w PTC ponad miliard euro. Zaplanowano zmianę marki polskiej spółki na używaną przez niemiecki koncern markę "T".

"Der Spiegel" przypomina, że w przeszłości Telekom nabył około 49 proc. udziałów w polskim przedsiębiorstwie. Druga część firmy trafiła do Vivendi. Jednak ta warta miliardy transakcja stała się przyczyną sporu i rozwiązania szukano przed sądami. Pod koniec grudnia miało dojść do kolejnego spotkania w sądzie, co obecnie okazuje się niepotrzebne.

Spór między Deutsche Telekom a Vivendi trwał od 1999 roku, kiedy to polski Elektrim utworzył spółkę z Vivendi i - wbrew woli swojego wspólnika w Polskiej Telefonii Cyfrowej, czyli Deutsche Telekom - wniósł do niej posiadane udziały.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Jeden z największych w Polsce operatorów komórkowych przejdzie w całości do Deutsche Telekom

PAP

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy