Dell chce zostać liderem rynku komputerowego

15-04-2008, 07:32

Skupienie się na klientach indywidualnych oraz nowych rynkach to podstawy nowej strategii firmy Dell, dzięki której ma on stać się największy producentem komputerów osobistych na świecie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeszcze do niedawna firma skupiała się na dostarczaniu komputerów jedynie dla firm i to specjalnie przez nich zamawianych. Osobom prywatnym trudno było zakupić komputer marki Dell. To się jednak zmienia, gdyż jak zaznacza twórca firmy - Michael Dell - zmienia się także sytuacja na świecie. Obecnie komputery z logo firmy można kupić w około 10 tysiącach sklepów w wielu krajach, także w Polsce.

Wciąż jednak komputery dla użytkowników indywidualnych stanowią niewielką część przychodów firmy - około 15 proc. Firma jednak, dzięki zmianie strategii, rozwija się szybko, oczekiwać więc można zmian w strukturze przychodów. Wzrost sprzedaży na koniec 2007 roku wyniósł 19 proc., podczas, gdy rozpoczął się 11-procentowym spadkiem, co ma być zasługa Della, który wrócił do firmy - informuje BBC.

Dell stawia także na nowe rynki zbyt, głównie w krajach rozwijających się. W grę wchodzą przede wszystkim Chiny, Indie oraz kraje Bliskiego Wschodu. Nie bez znaczenia dla zmian w firmie jest także obecny kryzys w Stanach Zjednoczonych, który wpłynął na opóźnienie bądź wstrzymanie części zamówień przez firmy, głównie z branży finansowej. Konieczne jest więc szukanie nowych możliwości sprzedaży swoich produktów.

Niewykluczone także, że firma więcej uwagi poświęci także wyglądowi swoich komputerów, by Steve Jobs, prezes konkurencyjnej firmy Apple, nie określił ich już jako "beżowych pudełek".

Zapytany o możliwość dołączenia do projektu OLPC, którego celem jest dostarczenie tanich laptopów dla dzieci z krajów Trzeciego Świata, stwierdził, że mimo, że o projekcie mówi się już od lat, nadal nikomu nie udało się dostarczyć komputera w zapowiadanej cenie 100 dolarów. Oświadczył także, że jego firma chce dostarczać produkty faktycznie funkcjonalne, kosztujące jednak odpowiednio.


Źródło: BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag OLPCtag komputerytag Dell
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.