Czym są opcje binarne?

31-08-2017, 15:14

Opcje binarne dla wielu osób są jedynie obco brzmiącą i niezrozumiałą nazwą. Kryje się pod nią forma inwestowania, dzięki której ogranicza się ryzyko strat i przy stosunkowo niskich kosztach zarabia się na spekulowaniu. Czy na opcjach binarnych rzeczywiście można zarobić? Czy jest to legalne?

kalkulator

Działanie opcji binarnych jest proste

Zarabianie na opcjach binarnych jest legalne i bezpieczne. Jest to alternatywa dla inwestowania w indeksy, waluty, towary czy akcje. Ryzyko strat jest ograniczone ze względu na to, że są to instrumenty pochodne. Kupując opcje binarne, inwestuje się w spekulacje, a nie w bezpośredni kontrakt terminowy na określony instrument. Opcja określa jedynie, czy według inwestora wartość danego instrumentu wzrośnie, czy też spadnie we wskazanym przedziale czasowym. Inwestor może również spekulować, czy wartość wybranego instrumentu przetnie określony poziom cenowy, ustalany przed rozpoczęciem inwestycji w opcje binarne. Ponadto istnieje możliwość inwestowania w opcje wskazujące, który z dwóch różnych instrumentów będzie miał wyższą cenę rynkową w chwili wygaśnięcia opcji.

Początkowo działanie opcji binarnych może wydawać się skomplikowane, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Najprościej wyjaśnić, że opcje binarne polegają na typowaniu, czy wybrany scenariusz dotyczący ceny akcji, towaru czy waluty będzie miał miejsce w przyszłości, czy też nie. Co ważne, każdy inwestor może zrezygnować z opcji w czasie jej trwania, tym samym zmniejszając ewentualne straty lub osiągając mniejsze zyski. Więcej informacji n temat działania opcji binarnych można znaleźć na https://www.opcje-binarne.pl/

 

Kto może zarabiać na opcjach binarnych?

Na opcjach binarnych może zarabiać właściwie każdy, kto ma na to ochotę. Aby zacząć inwestować w opcje, wystarczy posiadać wolne środki finansowe o równowartości 10 dolarów amerykańskich (ok. 35 złotych). Zanim zacznie się inwestować, warto zapoznać się z różnymi rodzajami strategii, a także przez jakiś czas śledzić wieści z rynków finansowych oraz giełd surowcowych, towarowych i papierów wartościowych. Niektórzy inwestujący w opcje binarne stawiają także na śledzenie wykresów wartości wybranego instrumentu w długim okresie czasu. Każda z tych strategii ma swoje wady i zalety, gdyż nigdy nie ma się pewności, że któraś z nich zagwarantuje zysk. Zwykle brokerzy zalecają, by korzystać z kilku strategii jednocześnie i w zależności od akceptowanego ryzyka – wybierać opcję o najmniejszym ryzyku straty, ale najniższym zysku, bądź opcję najbardziej ryzykowną, lecz pozwalającą zarobić najwięcej.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: