Czym są i gdzie stosuje się roboty przemysłowe?

28-05-2021, 13:32

Roboty przemysłowe to wyspecjalizowane urządzenia, które są przeznaczone do pracy w różnych gałęziach przemysłu. Mają zazwyczaj postać mechanicznego ramienia o konkretnej liczbie stopni swobody. Oto, co warto wiedzieć na temat robotów przemysłowych.

Definicja robota przemysłowego 

Czym są roboty przemysłowe? Są to wielofunkcyjne urządzenia wyróżniające się ogromną wydajnością, które stworzono z myślą o przenoszeniu materiałów, części bądź wyspecjalizowanych narzędzi. Roboty są zdolne do wykonywania określonych ruchów, dlatego z powodzeniem mogą zastępować ludzi na wymagających i niebezpiecznych stanowiskach pracy. 

Norma ISO ITR 8373 wskazuje, że roboty przemysłowe to automatycznie sterowane, wielozadaniowe maszyny manipulacyjne o szerokim stopniu swobody wyróżniający się zdolnościami lokomocyjnymi lub manipulacyjnymi. Takie urządzenia mogą mieć zarówno formą mobilną jak i stacjonarną, dlatego z powodzeniem sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu.

Te innowacyjne urządzenia można również doposażać w chwytaki, taśmociągi i podajniki bądź jakiekolwiek inne narzędzie, które będą pomocne w wykonywaniu określonych zadań na konkretnym stanowisku pracy. Właściciele firm inwestujący w roboty muszą oczywiście pamiętać o tym, że aby były one wydajne i precyzyjne, muszą przechodzić regularne przeglądy techniczne. 

Roboty przemysłowe od Universal Robots 

Obecnie firm zajmujących się produkcją robotów przemysłowych jest naprawdę dużo. Z tego względu podmioty planujące zainwestować w automatyzację procesów produkcyjnych mają duży problem w wybraniem takiej firmy, która zaoferuje roboty przemysłowe wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Do grona takich firm zalicza się Universal Robots. Jest to spółka powstała prawie 20 lat temu w Danii, która może poszczycić się wprowadzeniem wielu innowacyjnych rozwiązań w zakresie robotyzacji stosowanych po dziś dzień na całym świecie. 

Tworzone przez Universal Robots roboty przemysłowe są lekkie, funkcjonalne a także, jak wskazuje nazwa firmy, uniwersalne. Można z powodzeniem stosować je w każdej branży, ponieważ specjaliści UR w sposób indywidualny podchodzą do zamówienia złożonego przez konkretnego klienta. 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag roboty przemysłowetag robotytag nowptag nols

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.