Czym są i gdzie stosuje się roboty przemysłowe?

28-05-2021, 13:32

Roboty przemysłowe to wyspecjalizowane urządzenia, które są przeznaczone do pracy w różnych gałęziach przemysłu. Mają zazwyczaj postać mechanicznego ramienia o konkretnej liczbie stopni swobody. Oto, co warto wiedzieć na temat robotów przemysłowych.

Definicja robota przemysłowego 

Czym są roboty przemysłowe? Są to wielofunkcyjne urządzenia wyróżniające się ogromną wydajnością, które stworzono z myślą o przenoszeniu materiałów, części bądź wyspecjalizowanych narzędzi. Roboty są zdolne do wykonywania określonych ruchów, dlatego z powodzeniem mogą zastępować ludzi na wymagających i niebezpiecznych stanowiskach pracy. 

Norma ISO ITR 8373 wskazuje, że roboty przemysłowe to automatycznie sterowane, wielozadaniowe maszyny manipulacyjne o szerokim stopniu swobody wyróżniający się zdolnościami lokomocyjnymi lub manipulacyjnymi. Takie urządzenia mogą mieć zarówno formą mobilną jak i stacjonarną, dlatego z powodzeniem sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu.

Te innowacyjne urządzenia można również doposażać w chwytaki, taśmociągi i podajniki bądź jakiekolwiek inne narzędzie, które będą pomocne w wykonywaniu określonych zadań na konkretnym stanowisku pracy. Właściciele firm inwestujący w roboty muszą oczywiście pamiętać o tym, że aby były one wydajne i precyzyjne, muszą przechodzić regularne przeglądy techniczne. 

Roboty przemysłowe od Universal Robots 

Obecnie firm zajmujących się produkcją robotów przemysłowych jest naprawdę dużo. Z tego względu podmioty planujące zainwestować w automatyzację procesów produkcyjnych mają duży problem w wybraniem takiej firmy, która zaoferuje roboty przemysłowe wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Do grona takich firm zalicza się Universal Robots. Jest to spółka powstała prawie 20 lat temu w Danii, która może poszczycić się wprowadzeniem wielu innowacyjnych rozwiązań w zakresie robotyzacji stosowanych po dziś dzień na całym świecie. 

Tworzone przez Universal Robots roboty przemysłowe są lekkie, funkcjonalne a także, jak wskazuje nazwa firmy, uniwersalne. Można z powodzeniem stosować je w każdej branży, ponieważ specjaliści UR w sposób indywidualny podchodzą do zamówienia złożonego przez konkretnego klienta. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag roboty przemysłowetag robotytag nowptag nols
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: