Czym jest landing page i dlaczego warto ją wykonać?

02-07-2021, 08:59

Landing page - tę nazwę słyszymy bardzo często. Wiele osób wciąż nie wie, czym są landing pages i dlaczego są tak ważne dla biznesu. Strony docelowe pozwalają na pokazanie naszego biznesu z jak najlepszej strony i dają możliwość zachęcenia klienta do skorzystania z naszych usług, zapisania się na kurs, webinar czy na listę oczekujących.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Landing page- co warto o niej wiedzieć?
  • Szablony landing page- gdzie ich szuka?
  • Dlaczego szablony stron docelowych są takie użyteczne?

Strony docelowe są bardzo użyteczne, a szablony landing page pozwalają praktycznie każdemu na wykonanie takiej strony. Jednak zanim zaczniemy, odkrywać szabliny stron docelowych i rozpoczniemy przygodę z ich dostosowaniem pod nasze potrzeby, warto poznać najważniejsze fakty o landing pages.

Podstawowe informacje o landing page

Landing page to inaczej strona docelowa. To strona internetowa o szczególnym charakterze. Tworzymy ją po to, aby przykuć uwagę użytkowników Internetu. Strona landing page ma po pierwsze zawierać najważniejsze informacje, a po drugie ma zachęcić do działania. Strony docelowe tworzone są po to, aby nasi potencjalni klienci zapoznali się z konkretną usługą lub produktem i podjęli decyzję o podjęciu działania- zakupie, zapisie itd.

Landing pages - kiedy warto je stosować?

Czym jest landing page i dlaczego warto ją wykonać?

Wspominaliśmy już o webinariach i kursach. Są doskonałe także w przypadku promocji ebooków. Są świetne do zachęcenia klientów do skorzystania z nowej usługi lub do zakupienia całkowicie nowego produktu. W takim przypadku tworzymy stronę docelową, będąca informacją o produkcie, a wezwaniem do działania będzie zapis na listę osób zainteresowanych produktem lub usługą. Różnica między landing page a stroną główną (homepage) jest taka, że na stronie głównej znajdziemy bardzo dużo informacji na temat oferowanych usług. Na stronie landing page -nie. Landing pages są raczej ubogie w treść, a wprowadzone na stronę teksty mają informacyjnych charakter i są bardzo rzeczowe i zwięzłe. Landing page ma aktywnie zbierać lead za leadem. Lead to dane kontaktowe osób, które pojawią się na stronie. Warto pamiętać o tym, że na landing page nie znajdziemy menu jak na tradycyjnej stronie internetowej. Landing page ma mieć oryginalny design, który przyciągnie uwagę potencjalnego klienta. Customers mają zwracć uwagę na design i dobry content. Który zachęci ich do działania (call to action). Dlatego treści umieszczane na landing page warto bardzo dobrze przemyśleć. To znacznie wpłynie na konwersję.

Landing Page templates - dlaczego warto skorzystać?

Landing page templates to strony, gdzie znajdziemy szablony stron docelowych. Możemy z nich bez problemu korzystać nawet bez kierunkowego wykształcenia. Łatwo i szybko dostosujemy je do naszych potrzeb. Wykonując własną stronę landing page samodzielnie lub na bazie szablonu pamiętajmy, że najważniejszy na stronie tego typu jest przycisk call to action (CTA).  Nim w ogóle zaczniemy tworzyć stronę docelowa przy użyciu szablonu, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Kto ma być odbiorcą i kogo chcemy zachęcić do działania? Jaki jest cel stworzenia landing page. Żeby zdobyć jak najwięcej nowych klientów i kontaktów, musisz stworzyć prosty i przejrzysty landing page, którego design i content, przykuje uwagę potencjalnych klientów. Warto też zadbać o formularz kontaktowy. Trzeba upewnić się, że posiada on wystarczająca ilość pól do uzupełnienia. Na stronie landing page wszystko musi ze sobą współgrać, nagłówki również muszą być całkowicie spójne i zachęcać do tego samego typu działania.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag landing page

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.