Czy warto zostawić samochód w skupie?

06-11-2019, 09:27

Czasami chcemy w jak najszybszy sposób sprzedać swój samochód. Często chodzi po prostu o pieniądze. Musimy dołożyć do nowego zakupu lub po prostu sytuacja zmusza nas do podjęcia takiej decyzji. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu samochodów.

skup aut

Kilka dni, może tydzień, miesiąc i pół roku. To nie terminy z kosmosu, a prawdziwe dane, które świadczą o tym, że sprzedaż samochodów, uwzględniając najróżniejsze czynniki, może trwać bardzo długo. Autoskupy pozwalają często na załatwianie sprawy nawet w jeden dzień.

Skup aut – jakie zasady?

Skupy samochodów prowadzą działalność, która polega na skupowaniu samochodów często od ręki, bez konieczności wystawiania ofert przez klientów w serwisach ogłoszeniowych czy aukcyjnych. Najczęściej skupy oferują możliwość załatwienia sprawy w jeden dzień. Pracownicy posiadają niezbędną dokumentację, przygotowane umowy do wypełnienia, które pozwalają na załatwienie sprawy natychmiast.

Skup aut Warszawa pozwala na przykład na sprzedanie samochodu w każdym stanie. Niezależnie czy technicznie i wizualnie pojazd pozostawia wiele do życzenia. Każda marka i rodzaj pojazdu jest brana pod uwagę. Co więcej, samochody mogą być powypadkowe i mieć w historii kolizje.

Transakcję ze skupem możemy zawrzeć praktycznie od ręki – jeśli skup jest zainteresowany pojazdem, od razu przygotowuje się umowę i przekazuje pieniądze. Zatem sprzedający pojazd nie musi czekać na wypłatę środków – może otrzymać je od ręki.

Skup aut a komis samochodów

Różnica jest oczywista. O ile skup aut skupuje różne samochody od ręki, o tyle w komisie samochodowym możemy kupić pojazd od ręki. Sprzedawcy podobnie jak w skupie mają przygotowane dokumenty, które pozwalają na zrealizowanie transakcji od zaraz. Dla przykładu komis aut Warszawa posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje samochodów: samochody osobowe, ciężarowe itp.

Ile pieniędzy dostaniemy w skupie?

To oczywiste. Autoskup zaproponuje nam nieco mniejszą kwotę za samochód niż wynosi jego rynkowa wartość. To zapłata za szybkie i bezproblemowe załatwienie sprawy. Niemniej, w przypadkach skrajnych warto skorzystać ze skupu samochodowych, który wypłaci nam gotówkę do ręki.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag skup auttag poradytag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: