Czy warto zostawić samochód w skupie?

06-11-2019, 09:27

Czasami chcemy w jak najszybszy sposób sprzedać swój samochód. Często chodzi po prostu o pieniądze. Musimy dołożyć do nowego zakupu lub po prostu sytuacja zmusza nas do podjęcia takiej decyzji. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu samochodów.

skup aut

Kilka dni, może tydzień, miesiąc i pół roku. To nie terminy z kosmosu, a prawdziwe dane, które świadczą o tym, że sprzedaż samochodów, uwzględniając najróżniejsze czynniki, może trwać bardzo długo. Autoskupy pozwalają często na załatwianie sprawy nawet w jeden dzień.

Skup aut – jakie zasady?

Skupy samochodów prowadzą działalność, która polega na skupowaniu samochodów często od ręki, bez konieczności wystawiania ofert przez klientów w serwisach ogłoszeniowych czy aukcyjnych. Najczęściej skupy oferują możliwość załatwienia sprawy w jeden dzień. Pracownicy posiadają niezbędną dokumentację, przygotowane umowy do wypełnienia, które pozwalają na załatwienie sprawy natychmiast.

Skup aut Warszawa pozwala na przykład na sprzedanie samochodu w każdym stanie. Niezależnie czy technicznie i wizualnie pojazd pozostawia wiele do życzenia. Każda marka i rodzaj pojazdu jest brana pod uwagę. Co więcej, samochody mogą być powypadkowe i mieć w historii kolizje.

Transakcję ze skupem możemy zawrzeć praktycznie od ręki – jeśli skup jest zainteresowany pojazdem, od razu przygotowuje się umowę i przekazuje pieniądze. Zatem sprzedający pojazd nie musi czekać na wypłatę środków – może otrzymać je od ręki.

Skup aut a komis samochodów

Różnica jest oczywista. O ile skup aut skupuje różne samochody od ręki, o tyle w komisie samochodowym możemy kupić pojazd od ręki. Sprzedawcy podobnie jak w skupie mają przygotowane dokumenty, które pozwalają na zrealizowanie transakcji od zaraz. Dla przykładu komis aut Warszawa posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje samochodów: samochody osobowe, ciężarowe itp.

Ile pieniędzy dostaniemy w skupie?

To oczywiste. Autoskup zaproponuje nam nieco mniejszą kwotę za samochód niż wynosi jego rynkowa wartość. To zapłata za szybkie i bezproblemowe załatwienie sprawy. Niemniej, w przypadkach skrajnych warto skorzystać ze skupu samochodowych, który wypłaci nam gotówkę do ręki.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag skup auttag poradytag komunikat firmy

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.