Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czy powierzenie prowadzenia księgowości dla biura rachunkowego to na pewno dobre rozwiązanie?

20-12-2019, 09:04

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem prowadzenia księgowości. Młodzi przedsiębiorcy mogą zatrudnić własną księgową, samodzielnie zająć się wszystkimi kwestiami księgowymi lub powierzyć ich prowadzenie dla biur rachunkowych. Zatrudnienie własnej księgowej wiąże się z ogromnymi dodatkowymi kosztami, dlatego też większość przedsiębiorców decyduje się na zewnętrzne biuro księgowe. Zlecając wykonywanie księgowości firmom zewnętrznym, przedsiębiorcy zyskują bezpieczeństwo, spokój oraz możliwość skupienia się na najważniejszych celach firmy.

Przedsiębiorcy korzystający z zewnętrznego biura rachunkowego mogą całkowicie poświęcić się zamierzonym celom swojej działalności, nie muszą samodzielnie prowadzić ksiąg rachunkowych, czy też przygotowywać sprawozdań finansowych. Ponadto w zależności od rodzaju wybranego biura księgowego mają możliwość skorzystania z wielu dodatkowych udogodnień np. usługi doradcy podatkowego, własny opiekun, pomoc w zakresie uzyskania dotacji.

Zalety płynące z powierzenia księgowości biurom rachunkowym

Zanim zdecydujemy się na powierzenie księgowości dla biura rachunkowego powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie usługi oferuje konkretne biuro i jaką ma renomę. Możemy popytać znajomych lub poszukać opinii w Internecie. Dobrym rozwiązaniem jest wybór biura rachunkowego, które od wielu lat działa na rynku. Taka opcja gwarantuje nam, że dane biuro księgowe umie radzić sobie z różnymi problemami i stale ma wielu klientów. Dobra opinia na temat biura to najważniejsza kwestia, jeśli jest ono przez wiele osób zachwalane to z pewnością zatrudnia wykwalifikowanych księgowych i doradców, którzy chętnie się rozwijają, działają zgodnie z obowiązującym prawem i przychylnie prowadzą sprawy księgowe dla każdego klienta.

Jeżeli już wybierzemy konkretne biuro rachunkowe z pewnością możemy liczyć na niższe koszta księgowości. Zatrudnienie osobistej księgowej wiąże się z przygotowaniem miejsca do pracy, pensją adekwatną do umiejętności, składkami ZUS oraz zdrowotnymi. Własna księgowość to nie tylko utrzymanie kolejnego pracownika, to także konieczność wyposażenia biura, koszty programów księgowych i licencji. Z tego też względu wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym, co z kolei prowadzi do skutecznego obniżenia kosztów działalności i wiąże się z dużo niższymi cenami za obsługę księgową.

Księgowość prowadzona przed zewnętrzne biuro rachunkowe pozwala każdemu przedsiębiorcy poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Wybrane biuro księgowe przejmuje odpowiedzialność za przestrzeganie aktualnych przepisów podatkowych i rachunkowych. Jeśli biuro popełni jakiś błąd to całkowicie ponosi za niego odpowiedzialność (wykupione ubezpieczenie OC,  chroni biuro oraz przedsiębiorcę).

Ponadto księgowość prowadzona przez renomowane biuro rachunkowe znacząco „odciąża” przedsiębiorcę. Właściciel może całkowicie skupić się na najważniejszych zadaniach firmy i otrzymuje gwarancję, że księgowość dotycząca jego działalności będzie prowadzona należycie i profesjonalnie. Najlepsze biura rachunkowe oferują prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, obsługę kadrowo-płacową, pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej oraz sporządzaniu dokumentacji kredytowej i leasingowej, doradztwo, przygotowywanie sprawozdań do GUS, rozliczanie dotacji unijnych i z Urzędu Pracy. Współcześnie wielu przedsiębiorców zadowolonych jest z usług księgowych biura bilans Poznań.

Na śląsku dobrym biurem rachunkowym jest DORADCA: https://doradcagliwice.pl/

Ostatnie artykuły:fot. PR Expertfot. Mofot. Fit Cakefot. CIC


Tematy pokrewne:  

tag księgowośćtag biuro rachunkowe