Cyfrowy Polsat nie chce Wirtualnej Polski. Kto jeszcze jest chętny?

05-04-2013, 12:07

Cyfrowy Polsat pragnie kupna Wirtualnej Polski - donosi Reuters, powołując się na własne źródła. Sam Cyfrowy Polsat temu zaprzecza, ale mówi się też o innych chętnych na kupno portalu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku tego roku pojawiły się informacje, że Telekomunikacja Polska chce sprzedać Wirtualną Polskę. Jako pierwszego potencjalnego nabywcę wskazano Agorę, właściciela portalu Gazeta.pl. Wstępnie portal wyceniono na 500-600 mln zł.

Niedawno Dziennik Gazeta Prawna informował, że kończą się przygotowania do sprzedaży, a zainteresowanie kupnem portalu jest "średnie". Dziś natomiast agencja Reuters donosi, że jednym z poważniejszych kandydatów do przejęcia wydaje się Cyfrowy Polsat.

Cyfrowy Polsat jednak nie chce WP.pl?

Reuters dowiedział się od własnych źródeł, że Cyfrowy Polsat "pragnie dodać Wirtualną Polskę do swojej grupy". Dzięki temu mógłby on rozszerzyć zasięg swoich ofert telewizyjnych i internetowych (zob. Reuters, Cyfrowy Polsat joins race for TPSA's web portal-sources).

Tymczasem Cyfrowy Polsat wydał oświadczenie, w którym stanowczo zaprzeczył doniesieniom Reutersa. Poniżej jego oświadczenie w całości:

Stanowczo dementujemy informację, że „Cyfrowy Polsat wszedł do walki o zakup Wirtualnej Polski”.

Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, nie widzimy bezpośrednich synergii pomiędzy działalnością Wirtualnej Polski i naszej Grupy w obszarze nadawania i produkcji telewizyjnej oraz płatnej telewizji.

Niewątpliwie pewne synergie moglibyśmy zidentyfikować w związku z posiadaną przez nas telewizją internetową ipla, ale żeby Cyfrowy Polsat był zainteresowany taką akwizycją, cena aktywa musiałaby być co najmniej dwukrotnie niższa niż podawane 500 mln zł.

Reuters wspomina też o innych potencjalnych nabywcach, o radiu RMF oraz firmie Bauer Media, do której należy portal Interia.pl. Nikt już nie mówi o możliwości przejęcia przez Agorę.

Sonda
Która z wymienionych firm zrobiłaby najlepszy użytek z Wirtualnej Polski?
  • Agora
  • Cyfrowy Polsat
  • RMF
  • Bauer Media
wyniki  komentarze

TP potrzebuje pieniędzy

TP sprzedaje Wirtualną Polskę prawdopodobnie po to, aby odmrozić swoje środki i skupić się na działalności telekomunikacyjnej oraz poprawie wyników finansowych. Ostatnio zysk TP dosłownie runął (zanotował 85% spadek) i pojawiły się plotki o możliwym podziale telekomu, który mógłby poprawić jego sytuację.

Warto jeszcze przypomnieć, że we wrześniu ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie portalu Onet.pl przez koncern medialny Ringier Axel Springer. TVN wyraźnie stracił na inwestycji w Onet.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.