Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

ComZetta - czy przeciętny smartfon lub tablet może stać się super wydajnym komputerem?

07-04-2014, 09:46

ComZetta to nowe rozwiązanie oparte na technologii chmur obliczeniowych, dzięki któremu dowolne urządzenie z dostępem do internetu może stać się wydajnym komputerem z własnym oprogramowaniem i systemem operacyjnym Linux lub Windows.

Jesteśmy obecnie świadkami przełomu technologicznego, który pozwala nam przestać myśleć o komputerze jak o fizycznej maszynie, ale jak o wirtualnym bycie, którego moc obliczeniowa wynika nie z parametrów samego urządzenia, ale z możliwości „chmury”. Taka właśnie filozofia stała się podstawą do stworzenia nowej generacji komputera w chmurze.

ComZettaComZetta to w pełni funkcjonalny komputer, który przechowuje w chmurze obliczeniowej wszystko to co zwykle zawiera dysk naszego osobistego komputera: system operacyjny, oprogramowanie, ustawienia oraz pliki, dokumenty i zdjęcia. Parametry wirtualnego komputera ComZetta dostosowują się do potrzeb użytkownika, dzięki czemu czynności, takie jak zwiększenie pamięci, miejsca na dysku, czy usprawnienie pracy procesora, które dotychczas wiązały się z koniecznością wymiany sprzętu lub zakupu dodatkowego wyposażenia, wymagają jedynie konfiguracji odpowiednich ustawień.

Zaawansowane technologicznie rozwiązania wykorzystane w ComZetta, sprawiają, że użytkownik, który loguje się do usługi, może skorzystać z mocy obliczeniowej chmury, powierzchni dyskowej i pamięci operacyjnej, którą trudno osiągnąć pojedynczej maszynie, nawet nowej i bardzo wydajnej.

ComZetta to komputer w chmurze, który zapewnia swobodny dostęp do własnych zasobów. Można go uzyskać w każdym miejscu i z dowolnego urządzenia: laptopa, smartfona, tabletu lub specjalnego terminala – jedyny warunek to połączenie z Internetem. Niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystamy, moc obliczeniowa komputera ComZetta poradzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi operacjami. W ten sposób smartfon, tablet czy starszy laptop może stać się równie wydajny jak nowy komputer, wyposażony w system operacyjny Linux lub Windows.

ComZetta jest interesującą alternatywą dla firm, które chcą obniżyć koszty i podnieść wydajność. Zamiast inwestować w nowy sprzęt komputerowy, mogą skorzystać z elastycznego rozwiązania, udostępnianego w ramach abonamentu. „Ta elastyczność przejawia się nie tylko w tym, że według potrzeb podnosimy parametry nawet starszego sprzętu, ale dotyczy również filozofii naszej pracy. Uwalniamy się od biurka, ponieważ dostęp do nowej generacji komputera w chmurze jest możliwy z różnych urządzeń i z dowolnego miejsca. Możemy rozpocząć prace nad projektem w biurze, na stacjonarnym komputerze, a później kontynuować ją w podróży korzystając np. z tabletu czy smartfona. Co istotne, zawsze mamy kontakt z tym samym komputerem, niezależnie od sprzętu z jakiego korzystamy. ComZetta to idealne rozwiązanie dla rozproszonych organizacji, wirtualne komputery w chmurze pozwalają łatwo i bezpiecznie pracować zdalnie. Pracownik otrzymuje zdalny dostęp do zasobów zgodnie ze swoim zakresem uprawnień. Szyfrowane połączenie pomiędzy chmurą, a biurem zapewnia bezpieczny dostęp. Nie musimy już obawiać się, że utracimy efekty naszej pracy lub że dostaną się one w niepowołane ręce” - tłumaczy Joanna Flis-Zwoinska, CEO ComZetta.

ComZetta rozwija w swoim rozwiązaniu technologię OpenStack, po którą sięgały takie firmy i organizacje jak AMD, Intel, Dell, HP, czy NASA. Integralną częścią usługi komputera w chmurze jest zestaw darmowych aplikacji biurowych oraz przestrzeń dyskowa, którą można zwiększać polecając rozwiązanie znajomym. Usługę komputera w chmurze można zamówić, a także bezpłatnie wypróbować na stronie comzetta.com


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *