Co to są projekty interaktywne?

03-12-2021, 20:46

Projekty interaktywne 3darchviz umożliwiające stworzenie makiety to bardzo innowacyjna i interaktywna forma zaprezentowania oferty sprzedażowej. Do tej pory tak zwana virtual reality, czyli wirtualna rzeczywistość, kojarzyła się większości głównie z grami PC. Wraz z rozwojem tej technologii, zaczęła ona jednak coraz częściej przenikać do świata biznesu. Do pierwszych firm, które zauważyły nieograniczone i nieocenione możliwości technologii VR, zaliczają się przede wszystkim te z branży nieruchomości.

Projekt interaktywny inwestycji deweloperskiej - co to?

W ramach projektu interaktywnego inwestycji można w bardzo efektowny sposób przedstawić nieruchomość odbiorcom. Projekt charakteryzuje się trójwymiarowością, w związku z czym jest o wiele lepszy od kartonowych makiet czy albumu ze zdjęciami. Celem projektu jest przede wszystkim bardzo szczegółowe odzwierciedlenie założeń konstrukcji całej inwestycji. Projekty 3D są opracowane przy pomocy bardzo zaawansowanej technologii, która wykorzystywana była podczas produkowania gier komputerowych. Dzięki temu projekty charakteryzują się ogromnym realizmem oraz pełną interaktywnością. To doskonałe połączenie klasycznej wizualizacji oraz wirtualnego spaceru. Umożliwia to w pełni swobodne poruszanie się pomiędzy każdym z obiektów znajdujących się na wizualizacji- i to w dodatku z perspektywy pierwszej osoby, dzięki czemu klienci mogą poznać zarówno budynek, jak i jego otoczenie. Projekty interaktywne powstały z przede wszystkim z myślą o najbardziej wymagających klientach. To doskonała pomoc w realizacji inwestycji, dostarczająca wszystkie potrzebne informacje na temat budynku i jego okolic. Co ciekawe, tego rodzaju wirtualne projekty są wykorzystywane także w trakcie warsztatów dla deweloperów.

Co to są projekty interaktywne?

Najlepsza forma projektu podczas realizacji inwestycji

Doradcy z branży nieruchomości od wielu lat cenią różnorakie formy wizualizacji. Prezentowane klientom w poprzednich latach tradycyjne projekty nie są w stanie oddać dokładnie najważniejszych cech prezentowanej inwestycji. Oprócz tego, nie dostarczają wszystkich odpowiedzi na możliwe pytania i... nie są wystarczająco atrakcyjne, w związku z tym, iż ich forma jest mocno ograniczona. Ponadto, rysunki architektoniczne nie pozwalają wystarczająco plastycznie wyobrazić sobie przyszłego wyglądu budynku. Z kolei zdjęcia wygenerowane za pomocą komputera przedstawiają jedynie budynek w statycznym ujęciu. Animacja trójwymiarowa co prawda prezentuje inwestycję nieco atrakcyjniej, jednak nie daje żadnej możliwości interakcji. Projekty interaktywne zaś umożliwiają pełen kontakt i stają się ciekawym doświadczeniem.

Projekt interaktywny na urządzenia mobilne

Projekty interaktywne są jednym z rozwiązań technologicznych, które są dostępne z poziomu wygodnej aplikacji na urządzenia mobilne oraz komputery stacjonarne. W ramach współpracy, dzięki nim deweloper może przedstawić klientom wszystkie cechy szczególne oferowanej nieruchomości. Dodatkową ciekawą opcją jest możliwość zapoznania ich z otoczeniem. 

Adres inwestycji

Projekty trójwymiarowe zawierają adres danej inwestycji na terenie Polski i jej lokalizację, które są przygotowane w postaci przejrzystej mapy interaktywnej. Umożliwia ona zapoznanie się z rejonem miasta, w którym umiejscowiony jest budynek. Oprócz tego, na mapie można zobaczyć najważniejsze atrakcje znajdujące się w okolicy oraz istotne punkty usługowe. Dzięki użyciu grafiki najwyższej jakości, projekt sprawia bardzo realistyczne wrażenie i dokładnie odwzorowuje kształt oraz charakter wybranego budynku i sąsiadującego z nim otoczenia. Wykorzystanie dynamicznego oświetlenia umożliwia z kolei o wiele lepsze wyobrażenie sobie doświetlenia wybranych lokali.

Spacer w wersji 3D z perspektywy pierwszej osoby

Zgodnie z założeniami, projekty interaktywne pozwalają bardzo szczegółowo zapoznać się z inwestycją i jej otoczeniem w trakcie tak zwanego wirtualnego spaceru - w pełni interaktywnego i w dodatku w formie 3D. Wstęp do wirtualnej rzeczywistości tego rodzaju pozwala na doświadczenie w pełni kompleksowych wyobrażeń o obiekcie, nawet zanim jeszcze zostaną ukończone wszelkie prace budowlane oraz wykończeniowe. Dzięki aplikacji na urządzenia mobilne, można również w pełni sprawnie przemieszczać się pomiędzy wszystkimi mieszkaniami oraz, co ciekawe, dopasować styl ich wnętrz czy przejrzeć dodatkowe elementy budynku.

Wyszukiwarka mieszkań - jak z niej korzystać?

Trójwymiarowe projekty są całkowicie zintegrowane z wyszukiwarką mieszkań dostępną w aplikacji internetowej. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie i bardzo łatwe zapoznanie się z apartamentami, które są aktualnie dostępne w ofercie. Wyszukiwarka jest w pełni intuicyjna oraz bezproblemowa w obsłudze i pozwala na znalezienie lokalu, który w pełni spełnia wszystkie najistotniejsze potrzeby klienta - dotyczące metrażu, lokalizacji, obecności dodatkowych atrybutów, ceny lokalu czy jego dostępności. Tego rodzaju możliwość znacznie usprawnia pracę dewelopera i jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Ciscofot. Evolution

Tematy pokrewne:  

tag projekt interaktywnytag nolstag DF12NFtag Amin12tag ALH

RSS  pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.