Co może taśma LED?

21-01-2021, 13:28

Taśmy LED mają wiele różnych zastosowań, ale najbardziej popularne, to użycie ich do dekoracji i do oświetlenia. W zależności od tego, co planujemy zrobić, należy wybrać odpowiednią taśmę. Nadają się one do samodzielnego montażu.

Czym się różnią taśmy LED?

Taśmy LED różnią się materiałem, z którego są wykonane, rodzajem diod, ich rozmieszczeniem i stopniem IP, czyli stopniem ochrony dla części niebezpiecznych urządzenia.

W zależności od konstrukcji taśmy i parametrów światła, taśmy te posiadają charakter ozdobny bądź użytkowy. Taśmy o charakterze użytkowym nadają się do zastosowania w charakterze oświetlenia. Mogą one zostać zamontowane w pomieszczeniach, np. do podświetlenia blatu, półki czy też szafek.

oświetlenie led taśmy led moduły led

Wybierając taśmę o charakterze użytkowym, należy zdecydować się na model posiadający duże zagęszczenie diod, które emitują mocniejsze światło. W przypadku takiej taśmy istnieje niebezpieczeństwo przegrzania jej. Należy więc zadbać o zapewnienie odprowadzenia ciepła. Można to zrobić, umieszczając taśmę w aluminiowym profilu LED.

Taśmy LED do dekoracji

Taśma LED, którą chcemy udekorować pomieszczenie lub budynek, posiada diody, które słabiej świecą. Dzięki temu jest ona tańsza.

W pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych można nią podkreślić kształt mebli, umieścić ja pod schodami czy też wokół okna.

Na rynku jest dostępny ogromny wybór taśm ledowych w pełnej gamie kolorystycznej. Dość ciekawe efekty można uzyskać dekorując wybrane powierzchnie za pomocą oświetlenia LED RGB.

Oświetlenie LED RGB

Jest to oświetlenie, którego przeznaczeniem jest dekoracja powierzchni. Przez zastosowanie nowoczesnych technologii udało się otrzymać diody, które emitują różne kolory światła i można tym światłem manipulować. Dzięki tym właściwościom taśmy LED RGB są bardzo popularne. Poza tym jest to oświetlenie, które czerpie minimum energii elektrycznej.

Taśmy LED RGB nadają się do dekoracji na zewnątrz budynków, ponieważ łatwo je zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak pył, woda, wiatr czy ekstremalne temperatury.

Do sterowania oświetleniem ledowym, wskazane jest posiadanie ściemniacza z pilotem.

Ściemniacz LED

Ściemniacze LED są dostępne w wersji ściennej nadtynkowy i podtynkowej a także manualnej z pilotem. Dostępne są dwa rodzaje pilotów. Jeden z nich działa za pośrednictwem promieniowania podczerwonego i nie jest on zbyt drogi, ale ma mały zasięg.

Drugi typ pilota jest droższy, ale ma zasięg do 30 metrów. Działa on za pośrednictwem fal radiowych.

Dzięki posiadaniu pilota do oświetlenia LED RGB, możemy uzyskać naprawdę niesamowite efekty świetlne.

Zalety taśm ledowych

Na pierwszy plan wysuwa się ich funkcja dekoracyjna. Dzięki możliwości sterowania ledami, można zmieniać aranżacje w pomieszczeniach i na zewnątrz, w każdym, dowolnym czasie i wielokrotnie.

Taka dekoracja jest bardzo atrakcyjna i może i może ona pomóc zapamiętać piękne i ważne chwile w naszym życiu. Warto pomyśleć o tym i zakupić taśmy LED ze ściemniaczami. Dodatkowa atrakcja to samodzielny montaż.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag taśmy LEDtag nols


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.