Classmate będzie posiadał ekran dotykowy

21-08-2008, 11:25

Tani edukacyjny laptop od Intela (Classmate) w nowym wydaniu zostanie wyposażony w dotykowy ekran i będzie bardziej przypominał urządzenie tablet PC. Maszyna ma być również bardziej przyjazna użytkownikowi – ogłosili przedstawiciele Intela na konferencji Intel Developer Forum w San Francisco.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W zeszłym miesiącu do mediów przeciekła informacja o tym, że Intel ma zamiar wypuścić nową generację swoich edukacyjnych mini-notebooków. Wtedy również firma oficjalnie poinformowała, że Portugalia zakupi 500 tys. maszyn Classmate w ramach inicjatywy Magellan.

Na Intel Developer Forum przedstawiciele firmy ujawnili więcej swoich planów. Nowy Classmate ma być wyposażony w obrotowy ekran dotykowy, na którym będzie można pracować za pomocą palca lub pióra. Urządzenie demonstracyjne było wyposażone w ekran 8,9 cala oraz procesor Atom N270 taktowany zegarem 1.6GHz. Maszyna posiada też kamerę z możliwością obracania się o 180 st.

Intel chce jeszcze, aby mini-notebook cechował się dłuższą żywotnością baterii. Jego projekt nie został jeszcze ostatecznie ukończony, ale wiadomo już, że do produkcji komputer powinien trafić do końca roku.

Wprowadzone nowości kojarzą się nieco z konkurentem Classmate, laptopem XO, który powstał w ramach projektu OLPC. On również wyposażony jest w możliwość manipulowania ustawieniem ekranu podobnie jak tabletach. XO nie ma jednak ekranu dotykowego.

Kolejnym podobieństwem może w przyszłości okazac się oprogramowanie. Classmate może działać pod kontrolą Linuksa, a dodatkowo na tej maszynie może być stosowany interfejs Sugar zaprojektowany z myśla o projekcie OLPC. Intelowi w korzystaniu z Sugar może pomóc Sugar Labs Foundation, organizacja założona przez Waltera Bendera. Programista ten był w projekcie OLPC "osobą nr 2", ale w kwietniu postanowił go opuścić, aby skupić się na rozwijaniu oprogramowania Sugar.


Źródło: PC WORLD


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag XOtag tablet PCtag OLPCtag mini-notebookitag Inteltag Classmate PC
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.