Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ciemne strony internetu czyhają na Twoje dziecko

01-09-2010, 21:37

25 znanych polskich aktorów i prezenterów telewizyjnych wzięło udział w kampanii „Nasze dzieci w sieci″, którą 30 sierpnia zainaugurowały w warszawskim klubie „Skwer″ Fundacja Kidprotect.pl oraz MMJ. Chcemy zwrócić uwagę rodziców na różne rodzaje zagrożeń, jakie czyhają na dzieci w wirtualnym świecie – mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie dzieci w Polsce mają dostęp do internetu. Mogą z niego korzystać w domu, w szkole, w kafejkach internetowych, bibliotekach czy u kolegów. Oprócz wielu zalet internet ma jednak również ciemne strony, a dzieci narażone są na różne zagrożenia – techniczne, związane z cyberprzestepczością, kontaktami ze szkodliwymi treściami i niewłaściwymi osobami, po cyberprzemoc, wykorzystanie seksualne.

>> Czytaj też: Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?

Sonda
Czy twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

W ramach kampanii „Nasze dzieci w sieci″ popularne osoby, a wśród nich m.in. Edyta Olszówka, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Andrzej Grabowski, Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i Bartosz Węglarczyk, opowiadają rodzicom o różnych rodzajach zagrożeń i zachęcają do zadbania o bezpieczeństwo dzieci online. Spotom tym towarzyszą reportaże z planu oraz filmy eksperckie skierowane do rodziców. Reżyserem kampanii jest Antoni Nykowski.

Partnerami kampanii są Allegro, Orange (Grupa TP) oraz F-Secure, a partnerem technicznym – 4Wall Studio. Kampanię przygotowała za darmo firma Samolot.TV. Wszyscy członkowie ekipy i aktorzy pracowali pro publico bono. Również właściciele sprzętu udostępnili go nieodpłatnie.

Strona Nasze Dzieci w Sieci
fot. - Strona Nasze Dzieci w Sieci
Patronat honorowy nad kampanią objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska. Kampania jest realizowana w ramach projektu Fundacji „Szkoła Bezpiecznego Internetu″ wpisanego do Rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym „Razem bezpieczniej″.

>> Czytaj też: Dzieci uważają się za bardziej ostrożne w sieci od swoich rodziców

Fundacja Kidprotetct.pl od ośmiu lat zajmuje się problemem bezpieczeństwa dzieci. Prowadzi hotline, do którego można zgłaszać przypadki zagrożeń dzieci przestępczością seksualną. Wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka realizuje czwartą odsłonę ogólnopolskiej kampanii społecznej „Stop pedofilom!”, która zwraca uwagę dorosłych na problem przestępczości seksualnej wobec dzieci. Fundacja bierze czynny udział w tworzeniu prawa, które chroni dzieci i młodzież przed wykorzystywaniem seksualnym.

Na potrzeby kampanii uruchomiona została specjalna strona: www.naszedzieciwsieci.org


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *