Chrome: wyeksponowane aplikacje i nowy Chrome Web Store (wideo)

26-10-2011, 08:27

Nowa strona startowa dla aplikacji i możliwość umieszczenia skrótu do aplikacji na pulpicie lub w menu systemowym - takie nowości wprowadza kolejna stabilna wersja Google Chrome. Ponadto Google odświeżył wygląd swojego sklepu z aplikacjami webowymi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Piętnasta już wersja Google Chrome wprowadza zmianę pozornie mało znaczącą dla użytkownika, a jednak zachęcającą do korzystania z aplikacji webowych. Strona startowa (tzw. strona Nowa Karta) została podzielona na dwie przejrzyste sekcje.

W pierwszej sekcji prezentowane są miniaturki najczęściej otwieranych stron (niestety zniknęła możliwość "przypinania ich do strony". W drugiej sekcji znalazły się miniaturki aplikacji. Ponadto w prawym dolnym rogu pojawiła się opcja "Ostatnio zamknięte", dająca dostęp do stron, z których ostatnio korzystaliśmy. 

Nowa strona startowa Chrome - aplikacje
fot. DI, zrzut z ekr. - Nowa strona startowa Chrome - aplikacje

Nawigacja między sekcjami odbywa się dzięki strzałkom (po lewej albo prawej stronie) lub dzięki paskom (Najczęstsze, Aplikacje) na dole strony.

Kliknięcie na miniaturkę aplikacji prawym przyciskiem myszy udostępni takie opcje jak: otwieranie aplikacji w przypiętej karcie, otwieranie w nowym oknie, otwieranie aplikacji na pełnym ekranie, usuwanie i utworzenie skrótu do aplikacji np. na pulpicie. 

Czytaj: Chrome Web Store dostępny w Polsce

Można zmieniać kolejność miniaturek aplikacji, zwyczajnie je przenosząc. Można też przenieść aplikację do całkiem nowej sekcji poprzez przeciągnięcie ją na dół strony i przeciągnięcie na pasek nowej, pustej sekcji, który powinien się wówczas pojawić. Ponadto przy przeciąganiu aplikacji w prawym dolnym rogu pojawia się kosz "Usuń z Chrome". Przeniesienie do niego aplikacji spowoduje jej odinstalowanie.

Nową stronę startową prezentuje film pod tym tekstem. Można też zajrzeć na stronę pomocy Google.

Nowy Chrome Web Store
fot. DI, zrzut z ekr. - Nowy Chrome Web Store

Nowy Chrome Web Store

Google odświeżył sklep Chrome Web Store. Został on w ciekawy sposób uproszczony. Aplikacje prezentowane są dzięki obrazkom na stronie, którą można w nieskończoność przewijać. Kliknięcie na miniaturkę spowoduje wyświetlenia okna z przeglądem, szczegółami i opiniami. Opinie mogą zawierać linki do profilów Google+.

Trzeba przyznać, że Google Chrome w nowej formie ułatwia skanowanie zawartości sklepu i zachęca do wypróbowywania aplikacji. Samo korzystanie ze sklepu przebiega dużo szybciej. Google zwraca też uwagę na nowe aplikacje, w tym gry, takie jak  The Godfather: Five Families lub Fieldrunners.

Poniżej film prezentujący nową stronę startową Chrome:

Czytaj: Google położy światłowody w Europie


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.