Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Organizacja "Reporterzy bez granic" opublikowała raport poświęcony zjawisku chińskiej cenzury w internecie, w którym dokładnie opisano działanie mechanizmu filtrowania treści. Stało się to możliwe dzięki informacjom przekazanym przez anonimowego inżyniera z Chin.

ciąg dalszy...

Biuro Informacji i Opinii Publicznej organizuje cotygodniowe spotkania z przedstawicielami komercyjnych serwisów, na których dyskutowane są bieżące tematy ważne dla społeczeństwa - raporty ze spotkań lądują później w biurze Komunistycznej Partii. Organ publikuje również regularne raporty dotyczące monitoringu serwisów informacyjnych i przesyła je do odpowiednich służb bezpieczeństwa.

Biuro Internetu zaś, powołane do życia w 2006 roku, odpowiadają za wiedzę ideologiczną dziennikarzy. Wydawcy serwisów informacyjnych wysyłani są na "historyczny" kurs, podczas którego uczeni są o narodzinach komunizmu w Chinach. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje na zakończenie certyfikat, a następnie na łamach swego serwisu musi opublikować specjalne sprawozdanie. Warto przy tym zauważyć, że spośród amerykańskich firm działających na chińskim rynku, do tej pory na "naukę" zaproszono jedynie przedstawiciela Yahoo!.


SZYBKA KONTROLA

W komunikacjami z poszczególnymi redakcjami organy cenzorskie najczęściej wykorzystują komunikatory internetowe, bądź wiadomości tekstowe SMS. W ten sposób informują oni redaktorów, których artykułów lub komentarzy nie należy publikować i które z bieżących wydarzeń krajowych i światowych należy przemilczeć. Administratorzy serwisów zobowiązani są do natychmiastowej reakcji.

Pekińskie Biuro Państwowej Rady Informacji Internetu organizuje cotygodniowe spotkania z dziewiętnastoma głównymi serwisami internetowymi, podczas których dyskutowane są tematy najbardziej interesujące dla internetowej opinii publicznej w mijającym tygodniu. Na tej podstawie biuro decyduje, jakimi tematami dziennikarze będą się zajmować w następnych dniach i które z artykułów wymagać będą przy tym specjalnego nadzoru ze strony pracowników biura.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Prześwietl swego kandydata

Źródło: RSF



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR







Tematy pokrewne:  

tag Reporterzy Bez Granictag raportytag Chinytag cenzura