Podczas dorocznego wydarzenia Check Point Experience 2013, którego główna część odbyła się w połowie kwietnia, Barcelonie, Gil Shwed, dyrektor generalny Check Point podkreślił, że przed rynkiem bezpieczeństwa Internetu staną poważne wyzwania zaznaczył również duże zapotrzebowanie na ochronę danych mobilnych.
Check Point Software Technologies Ltd., światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, zorganizował coroczne wydarzenie Check Point Experience, które przyciągnęło ponad 1400 specjalistów IT i bezpieczeństwa, w tym klientów firmy, partnerów, dziennikarzy i analityków.
Gil Shwed, założyciel i dyrektor generalny Check Point, wspomniał podczas swojego wystąpienia najważniejsze kierunki strategii rozwoju firmy na 2013 rok. Podkreślił, że firma będzie koncentrowała się głównie na ochronie danych mobilnych (Mobile Information Protection) oraz ujednoliconym systemie zapobiegania zagrożeniom (Threat Prevention).
Shwed wskazał kilka faktów, które wskazują potrzebę udoskonalania ochrony w świecie urządzeń mobilnych, biorąc pod uwagę popularny trend BYOD oraz niespotykany wzrost ilości danych przetwarzanych i współdzielonych na tego typu sprzęcie. „90% przedsiębiorstw pozwala na przechowywanie danych biznesowych na smartfonach, a blisko 69% współdzieli dane i informacje wykorzystując publiczne usługi dostępne w chmurze. Przy takim stanie rzeczy, podstawową potrzebą jest zapewnienie bezpiecznego środowiska do przechowywania dokumentów, które powinny być dodatkowo szyfrowane”, zauważył Shwed.
Tymczasem, jeśli chodzi o środowisko Threat Prevention, prezes Check Point Amnon Bar-Lev w trakcie swojego wystąpienia podkreślał, że „dla Check Point, najważniejszą rzeczą jest podejście, w którym bezpieczeństwo polega na zapobieganiu i wykrywaniu zagrożeń. Dopiero na drugim miejscu powinno stawiać się wielowarstwową ochronę.”
Bar-Lev zaprezentował dane zebrane w ramach ostatniego raportu Check Point Security Report, w którym badano stan bezpieczeństwa prawie 900 firm. Z raportu wynikało, że obecnie 63% firm łączy się ze stronami ze złośliwym oprogramowaniem co 23 minuty. „Dane mówią same za siebie”, powiedział Bar-Lev.
Nowości i innowacyjność
Jednym z aspektów dogłębnie analizowanych podczas CPX 2013 była potrzeba tworzenia dedykowanych centr danych w zakresie bezpieczeństwa takiej jak Threatcloud. Chmura ta pozwala zwalczać złośliwe oprogramowanie na skalę globalną, korzysta bowiem z możliwości współpracy pomiędzy podmiotami do niej połączonymi. Ponadto na CPX odbył się przegląd najnowszych i najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć firmy, takich jak Threat Emulation Software Blade oraz Compliance Software Blade, a także najszybszej bramy bezpieczeństwa nowej generacji o rozmiarze 2U, czyli serii urządzeń 21000 Appliances, która weszła na rynek w lutym tego roku.
Podczas CPX w Barcelonie, Check Point wprowadził na rynek urządzania serii 1100 Appliances, której modele posiadają kompaktowe rozmiary a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo na skalę sieci korporacyjnej (głównie dla oddziałów firmy i biur pracujących zdalnie). Seria urządzeń 1100 oferuje zaawansowane funkcjonalności, takie jak możliwość osiągnięcia aż do 1,5 Gbps przepustowości na firewallu, 220 Mbps dla VPN oraz wynik 31 jednostek SPU (SecurityPower™).
W tej odsłonie Check Point prezentuje się jako firma silnie trzymająca się wytyczonej strategii, dostarczająca doskonałe usługi bezpieczeństwa z możliwością dopasowania do potrzeb każdego klienta, oraz wprowadzająca architekturę Software Blade dla urządzeń o bardzo konkurencyjnych cenach.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|