Cechy dobrej strony internetowej

04-02-2020, 09:18

Dziś dobra strona www jest wizytówką Twojego biznesu. Ogromna konkurencja, potrzeba zwiększenia zasięgu działalności firmy, to zaledwie kilka powodów, dla których powinniśmy nią dysponować. Ale posiadanie to nie wszystko. Jakie cechy powinna mieć dobra strona www, aby spełniała swoją funkcję?

strony internetowe

Strony internetowe - o czym pamiętać przy wyborze firmy zajmującej się projektowaniem stron?

Główne cele jakie należy przyjąć przy tworzeniu strony internetowej to: budowa mocnej pozycji na rynku oraz zwiększenie sprzedaży. Tworząc strukturę strony www, należy przede wszystkim pamiętać o jej potencjalnych odbiorcach. Dużym plusem nowoczesnych witryn jest intuicyjna nawigacja. Treści powinny być logicznie pogrupowane i dobrze rozmieszczone na stronie internetowej. Nie dominujmy strony zbyt dużą ilością tekstu. Klient odwiedził naszą stronę www, po konkretne informacje. Zatem pamiętaj, aby Twoja strona internetowa była:

  • funkcjonalna - zaspokajała potrzeby,
  • użyteczna - prosta w obsłudze, dla Ciebie i dla Twoich klientów.
  • dostępna - zachowywała spójny wygląd na wszystkich urządzeniach (np. smartfonach, tabletach, laptopach - przy szerokiej dostępności urządzeń mobilnych to dziś bardzo ważna zaleta),
  • opisywała w przejrzysty sposób ofertę Twojej firmy,
  • zawierała dane kontaktowe Twojej firmy,
  • była czytelna dla wyszukiwarek,
  • działała szybko.

Strony www ceny - od czego zależą i czy musimy płacić krocie?

Cena jaką zapłacimy za utworzenie strony internetowej zależy od bardzo wielu czynników jak np.: typ strony, wielojęzyczność, poziom rozbudowania. Osoba, która jest kompletnie zielona w tym temacie może nie wiedzieć, że często to co najdroższe kryje się po stronie administracyjnej, która jest niewidoczna dla jego oka. Powstaje zatem pytanie: czego tak naprawdę potrzebujesz? Być może najprostsza strona internetowa utworzona w kilka dni, spełni Twoje oczekiwania.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje stron - witryny statyczne (którymi nie możesz samodzielnie zarządzać, chyba że posiadasz wiedzę specjalistyczną) oraz witryny oparte o system CMS (tu masz dostęp do panelu administratora i możesz zarządzać treścią na stronie. Takim systemem CMS jest np. Wordpress). Drugi rodzaj witryny jest zwykle droższy o 40%, a nawet 70%. Warto zatem zadać sobie pytanie, jak często zamierzasz ingerować w treść na stronie?

Kolejnym wyznacznikiem ceny jest również wybór wykonawcy. Możemy skorzystać z usług freelancera, który specjalizuje się w tworzeniu stron www lub wybrać profesjonalną agencję interaktywną. Zarówno wybranie pierwszej jak i drugiej opcji ma swoje wady i zalety. Usługa freelancera będzie kosztować mniej, natomiast prawdopodobnie nie otrzymasz żadnej gwarancji na właściwe funkcjonowanie strony. W przypadku problemów ze stroną internetową lub chęcią jej aktualizacji prawdopodobnie będziesz musiał szukać kolejnego wykonawcy. Profesjonalna agencja wystawi natomiast wyższy rachunek, ale dodatkowo otrzymasz wachlarz usług i możliwości. Na polskim rynku jest wiele agencji, które tworzą indywidualne projekty stron internetowych. Różnice w cenach są ogromne. Najważniejsze aby porównać kilka ofert.

Istnieją na rynku także firmy, które łączą zalety obu wariantów i oferują strony internetowe w zamian za niewielki miesięczny czynsz. Korzystając z oferty takiej firmy masz dostęp do zalet jakie niesie ze sobą współpraca z firmą istniejącą na rynku od wielu lat i obsługującą setki klientów, a przy tym nie musisz martwić się o koszty.

Czy w erze Facebooka strona internetowa wciąż jest potrzebna?

Czy strona internetowa jest potrzebna lekarzowi, który ma swój profil w serwisie ZnanyLekarz? Czy kosmetyczka prowadząca fanpage na Facebooku potrzebuje strony www? Obecnie, poszukiwania specjalisty rozpoczynamy najczęściej w Internecie. Czytamy opinie, porównujemy... Własna strona internetowa daje Ci szansę na to aby zapanować nad swoim internetowym wizerunkiem. Strona internetowa, w przeciwieństwie do profili na różnych portalach, jest Twoja i daje Ci możliwość zaprezentowania siebie i swojej oferty w taki sposób jaki jest dla Ciebie wygodny. Poza tym strona internetowa jest często niezbędna jeśli chcesz skorzystać np. z reklamy w Google Ads.

Podsumowując, stworzenie dobrej strony internetowej pociąga za sobą szereg wyborów i decyzji. To warunkuje jak zapamięta nas potencjalny klient, czy chętnie powróci na naszą stronę, a co najważniejsze czy skorzysta z naszych produktów czy usług.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag strony internetowetag Google Ads

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.