Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Znany producent aparatów cyfrowych zakończył pierwszy kwartał z wynikami nieco lepszymi niż oczekiwali tego analitycy. Firma Canon pomimo tego zapowiedziała jednak szukanie oszczędności.

Choć jeszcze w marcu Canon zapewniał, że szuka oszczędności, obecnie firma radzi sobie lepiej, niż zakładano. Również większa sprzedaż nowoczesnych smartfonów z aparatami nie powinna mieć negatywnego wpływu na dalsze losy koncernu.

Czytaj także: Kodak bankrutuje

W pierwszym kwartale tego roku przychody Canona nieco spadły, jednak zysk netto sięgnął aż 61,54 miliarda jenów (766 milionów dolarów). Jest to wynik o 11% lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i zdecydowanie korzystniejszy, niż można było się spodziewać po zapowiedziach z ubiegłego miesiąca.

W marcu Canon poinformował, że szuka oszczędności w związku z coraz trudniejszą sytuacją ekonomiczną na swoich kluczowych rynkach. Funkcjonowanie firmie miała utrudniać również silna pozycja jena. Koncern zapowiedział, że w ciągu pięciu najbliższych lat chce dzięki restrukturyzacji oszczędzić co najmniej 400 miliardów jenów (4,84 miliarda dolarów).

Niedawno Toshizo Tanaka z Canonca ujawnił, że dużym zainteresowaniem cieszą się nowe sprzęty umożliwiające szybkie dzielenie się zdjęciami z wykorzystaniem Wi-Fi. Również urządzenia takie, jak EOS 5D Mark III, T3i, Mark II oraz 60D, miały być w ostatnim czasie szczególnie popularne.

Czytaj także: Kodak pozywa firmy Apple i HTC


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: CanonOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik