Busem, autobusem czy własnym samochodem? Porównujemy opcje transportu do pracy w Belgii!

12-02-2019, 09:09

Belgia to kraj, który przyciąga wielu naszych rodaków. Część z nas wyjeżdża tam w celach turystycznych, inni z powodu atrakcyjnego rynku pracy.

mat partnera

Niezależnie od tego, z jakich przyczyn wybieramy się do Belgii musimy podjąć jednak decyzję co do środka transportu, którym dotrzemy na miejsce. Wśród Polaków najpopularniejsze opcje transportu to własny samochód, autobus oraz bus. Którą z nich warto wybrać, szczególnie jeśli wybieramy się do pracy? Sprawdźmy!

Własny samochód - o czym warto pamiętać

Spora część Polaków decyduje się na wyjazd do Belgii własnym samochodem. To zrozumiałe. Jeśli wybieramy się do pracy mamy od razu ze sobą środek transportu, który ułatwi nam funkcjonowanie w nowym środowisku. Tym bardziej, że aby poruszać się po Belgii wystarczy nam jedynie ukończone 18 lat, polskie prawo jazdy oraz ważne ubezpieczenie OC. Warto jednak mieć świadomość, że wyjazd własnym samochodem to nie tylko plusy. Przede wszystkim, nie warto decydować się na taki krok jeśli nie czujemy się pewnie na drodze lub jedziemy w pojedynkę. Nawet robiąc przerwy musimy bowiem liczyć się z naprawdę wieloma godzinami za kierownicą. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem.

Warto również mieć świadomość, że wybór podróży własnym autem to także ryzyko usterki lub wypadku na trasie. Trzeba więc wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które zapewni nam pomoc drogową oraz zabezpieczy nas w razie wypadku. To dodatkowe koszty, które mogą być sporym obciążeniem dla portfela.

Autobusy do Belgii - wady i zalety

Alternatywą dla podróży własnym samochodem jest wyjazd autobusem. Obecnie z większości dużych miast Polski wyruszają bowiem autobusy do Belgii. To rozwiązanie idealne dla osób, które chcą sporo zaoszczędzić. Ceny biletów autobusowych są bowiem znacznie niższe niż koszty biletów kolejowych czy paliwa. Dla wielu z nas ma to ogromne znaczenie. Poza tym decydując się na podróż autobusem nie musimy martwić się o planowanie trasy przejazdu. Minusem autobusów jest fakt, że najczęściej zatrzymują się one jedynie w dużych miastach co może powodować konieczność organizowania dodatkowego środka transportu, którym dotrzemy do celu.

Busy - dlaczego są tak popularne?

Bardzo dużą popularnością wśród Polaków, którzy wyjeżdżają do Belgii cieszą się prywatne busy. Firmy oferujące ten rodzaj transportu oferują bowiem bardzo atrakcyjne ceny przewozu a przy tym często wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Przykładem może być odbieranie pasażerów spod drzwi ich domów i dowóz pod wskazany adres. Dla wielu osób fakt, że nie muszą martwić się o dodatkowy transport na miejsce jest dużym plusem. Poza tym, busy do Belgii to coraz częściej nowoczesne, komfortowo wyposażone pojazdy, które są w stanie zapewnić wygodę podczas podróży. Sporo informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.trans-expres.pl/busy-do-belgii.html.

Podsumowując, każdy sposób podróżowania jest dobry, ma swoje zalety oraz minusy. Warto więc wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje, możliwości finansowe oraz to, czy będziemy podróżowali w pojedynkę, czy też większą grupą. Tylko wtedy uda nam się podjąć decyzję, z której będziemy w pełni zadowoleni.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag transporttag komunikat firmytag Belgiatag autobus
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: