W tej fundacji warto założyć subkonto!

12-02-2019, 10:35

Osoby z niepełnosprawnościami mierzą się w życiu z wieloma wyzwaniami. Nie oznacza to jednak, że ich ograniczenia stanowią barierę na drodze do aktywnego i satysfakcjonującego życia. Fundacja AVALON, będąca Organizacją Pożytku Publicznego, dba o interesy osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich. Jednym z prowadzonych przez Fundację działań na rzecz osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych jest projekt subkont. Czym jest subkonto? Dlaczego warto je założyć? I jak to zrobić?

mat partnera

Fundacja AVALON – historia i misja

Zanim omówimy, czym jest subkonto i dlaczego warto je założyć w Fundacji AVALON, zobaczmy jakie są jej założenia i cele. Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym to  ogólnopolska fundacja, pozarządowa organizacja non-profit, mająca swoją siedzibę w Warszawie. Posiada status OPP, czyli Organizacji Pożytku Publicznego, ponieważ działa dla dobra innych bez pobierania korzyści majątkowych z tego tytułu. Fundacja powstała w 2006 roku, początkowo pod nazwą „Przyjaciele Sebastianowi”, a jej celem było wspomóc leczenie Sebastiana Luty, który  obecnie jest Pełnomocnikiem Zarządu i współzałożycielem Fundacji.

W 2009 roku zmieniona została nazwa, jak i profil Fundacji – od tego momentu jej misją stała się szeroko pojęta pomoc osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym. W szczególności stara się poprawić jakość ich życia, spełniać marzenia, a także zwiększyć samodzielność społeczną. Fundacja AVALON pracuje nad tym, by społeczeństwo zmieniło swoje postrzeganie osób z niepełnosprawnościami. Ponadto organizuje rehabilitacje, umożliwia dofinansowanie w realizacji różnych celów i pasji, a  także pokazuje, że dla osób przewlekle chorych czy z niepełnosprawnościami nie ma rzeczy niemożliwych!

Subkonto w Fundacji AVALON

Nawiązując do obszernej działalności społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnościami, warto wspomnieć o możliwości, jaką udostępnia Fundacja AVALON. Jest nią wspomniane już wcześniej subkonto. Czym ono jest? Subkonto umożliwia przekazanie wpłat (na przykład darowizn, 1% podatku w ramach zeznania podatkowego od osób fizycznych i firm) dla konkretnej osoby będącej Podopiecznym Fundacji. Podopieczny posiadający subkonto sam może zadecydować, jak wykorzysta wpłacone tam środki. Z kolei osoby chcące wesprzeć w ten sposób Podopiecznych, w prosty i wygodny sposób mogą przekazać określoną kwotę do konkretnej osoby. To znacznie usprawnia tę formę pomocy i sprawia, że jest ona bardziej celowa. Posiadając subkonto można zbierać środki na leczenie, transport bądź inne, indywidualne potrzeby. Dowiedz się więcej czym jest subkonto w fundacji https://czymjestsubkonto.pl/

mat partnera

Jak założyć i korzystać z subkonta w Fundacji AVALON?

Aby założyć subkonto dla osoby z niepełnosprawnościami czy przewlekle chorej należy w pierwszej kolejności wypełnić Porozumienie i Regulamin. Dokumenty można pobrać bezpośrednio z zakładki „Subkonto” na stronie internetowej www.fundacjaavalon.pl. Wypełnione i podpisane druki trzeba przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do biura Fundacji. Jeżeli Beneficjent jest pełnoletni i działa w imieniu własnym, na dokumencie powinien znaleźć się jego podpis. Przyszły Podopieczny może wskazać swojego Reprezentanta lub osoby Upoważnione do podejmowania w jego imieniu działań w wybranych zakresach.

Jeżeli subkonto ma zostać założone dla osoby niepełnoletniej dokumenty muszą zostać podpisane przez opiekuna prawnego. Oprócz tego, do założenia subkonta konieczne jest dostarczenie skanów lub kserokopii dokumentu medycznego z rozpoznaniem schorzenia oraz orzeczenia o niepełnosprawności (jeśli zostało wydane). Dodatkowo może być wymagany skan lub kserokopia aktu urodzenia (w przypadku innego nazwiska dziecka i rodzica) oraz decyzji sądu o ubezwłasnowolnieniu lub aktu notarialnego o wyznaczeniu Pełnomocnika. Po przesłaniu kompletu dokumentów są one weryfikowane, a subkonto zostaje założone w ciągu trzech dni roboczych. Informacja o założeniu subkonta i identyfikatorze nadanym przez Fundację zostanie  przekazana Beneficjentowi mailowo.

Zalety posiadania subkonta w Fundacji AVALON

Dlaczego warto posiadać subkonto w Fundacji AVALON? Powodów jest wiele. Fundacja zapewnia szereg usług i korzyści wynikających z posiadania subkonta. Oto niektóre z nich:

  • szeroki zakres refundowanych wydatków;
  • szybki zwrot poniesionych kosztów;
  • pomoc w działaniach marketingowych;
  • fachowa obsługa subkonta;
  • comiesięczny wyciąg wszystkich wpłat i wypłat na subkoncie;
  • dostęp do subkonta przez stronę internetową Fundacji;
  • możliwość zbierania dodatkowych środków przez portal crowdfundingowy Helpuj.pl oraz serwisy FaniMani, Charytatywni Allegro, IdeaFairPlay;
  • indywidualny profil na stronie internetowej z wtyczką społecznościową;
  • możliwość przyjmowania wpłat i refundacji w walutach EUR i USD.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag OPPtag komunikat firmytag Fundacja AVALON
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: