Broker samochodowy - jak działa?

26-11-2018, 06:50

Oferty „nowy samochód taniej niż w salonie” kuszą swą atrakcyjnością potencjalnych zainteresowanych. Czy to rzeczywiście możliwe, żeby dało się kupić samochód od brokera taniej o kilkanaście tysięcy niż w salonie samochodowym?

Broker samochodowy nie jest związany z oficjalnym, krajowym importerem, działającym równolegle do sieci autoryzowanych punktów popularnych marek. Działa na własną rękę, pośrednicząc w sprowadzaniu wybranego modelu z kraju Unii. Kupując samochód u brokera niczego nie tracisz, wręcz przeciwnie – zyskujesz. Oferta cechuje się ceną niższą niż w salonie, zamówienie jest sprawnie realizowane, a auto posiada gwarancję ważną w każdym kraju członkowskim.

Chcesz skorzystać z usług brokera? Sprawdź tutaj: https://simplycar.eu.

 

Dlaczego jest taniej?

By rozwiać wszelkie wątpliwości – firmy brokerskie działają zgodnie z prawem. Bazują na tym, że w różnych krajach Unii ceny ustalane są przez generalnych importerów, na podstawie subiektywnych kryteriów. Często luksusowe pojazdy na rodzimych rynkach o większym potencjalne zakupowym mają niższe ceny niż w kraju, gdzie tego typu auta kupują nieliczni.Niektórych dziwi, dlaczego auto w bogatszym kraju kosztuje mniej, niż w kraju biedniejszym. Ale fakt ten właśnie wykorzystują brokerzy – systematycznie dokonują przeglądu unijnych rynków, poszukując korzystnych cen.

 

Co zawiera cena?

Wiemy już, że kupno samochodu od brokera wychodzi taniej, niż jakbyśmy kupili taki sam model w salonie samochodowym. Warto teraz przyjrzeć się, co kształtuje jego cenę.

Oferta u auto brokera zawiera przede wszystkim kwotę płaconą u dealera za granicą – to oczywiste. Do tego dochodzi podatek VAT i ubezpieczenie cargo. Trzeba też doliczyć wydatki związane z tłumaczeniem dokumentów i prowizję – a ta jest dużo niższa niż w salonie. Negocjuje się w oparciu o różnicę wynikającą z porównania cen w polskim i zagranicznym salonie. W praktyce jest tak, że im tańszy samochód, tym mniejsza opłacalność pośrednictwa brokerskiego. Dlatego najkorzystniej jest kupować ekskluzywne auta, z wyższej półki cenowej.

 

Marzy Ci się wybrany model marki Mercedes, Lexus czy Audi? Sprawdź ofertę SimplyCar – nowoczesnego brokera samochodowego, i poproś o dokładną wycenę auta, które Cię interesuje. Szczegóły oferty znajdziesz pod adresem: https://simplycar.eu/oferta-tanie-samochody-z-salonu/.


Następny artykuł » zamknij

AV i AI jako bezpieczny duetPrzepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Geraltfot. Geralt

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: