Box spogląda w stronę giełdy

13-05-2012, 20:20

Już za niecały rok dysk sieciowy Box może wkroczyć na amerykański parkiet - przyznali twórcy projektu. W ostatnim czasie przybywa jednak usług tego typu.

Aaron Levie, który rozpoczął tworzenie narzędzia Box w 2005 roku, przyznaje w rozmowie z agencją Reuters, że debiut giełdowy będzie trudnym krokiem. Jak jednak zauważa, amerykański parkiet może pozwolić na zdobycie dużych środków finansowych (zob. Cloud startup Box edges toward 2013 IPO).

Czytaj także: Chmury ryzykowne, ale coraz popularniejsze

- To nie będzie zadanie na ten rok - powiedział Levie, odnosząc się do debiutu giełdowego swojej korporacji. - Pomimo tego, że obecnie rynek jest dość niesamowity, jest kilka rzeczy, które chcemy wykonać jako firma. Uważamy jednak tego typu kroki za budowę silnych fundamentów.

Box ma obecnie kilku dużych klientów biznesowych, jak Procter & Gamble, gdzie z narzędzia korzysta ok. 18 tysięcy pracowników. Szef projektu zauważa jednak, że usługa umożliwiająca wygodne dzielenie się plikami, często odwiedzana jest nie tylko przez pracowników z działów marketingu i sprzedaży. Korzystają z tego na każdym stanowisku, to jak e-mail - zapewnia Stein.

Narzędziu Box, z którego obecnie korzysta ponad 10 milionów internautów, szybko przybywa jednak konkurentów. Poza dostępnym od dawna na rynku Dropboksem swoje dyski sieciowe oferują również technologiczni giganci, jak Apple czy Microsoft. Niedawno do tego grona dołączyła również firma Google z własną usługą Drive.

Czytaj także: Aplikacje oparte o Dropboksa powracają do App Store


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy