Bill Gates odwiedzi Polskę

19-01-2006, 13:42

W czasie jednodniowej wizyty, główny architekt firmy Microsoft spotka się z przedstawicielami polskich władz, środowisk politycznych i biznesowych aby wymienić poglądy na temat rosnącej roli nowych technologii, kierunków ich rozwoju oraz zwiększenia udziału produktów Microsoft na polskim rynku.

Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez PAP, Gates ma pojawić się w Polsce 2 lutego bieżącego roku.

Przedstawiciele Microsoft Corporation poinformowali, że Bill Gates ma zamiar rozmawiać z przedstawicielami polskich władz na temat większego udziału Microsoft Corporation w realizacji programów edukacyjnych i prospołecznych w Polsce.

Prezes rady nadzorczej Microsoftu ma także spotkać się z informatykami, programistami i specjalistami od bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz mediami.

Celem wizyty Billa Gatesa w Warszawie jest podkreślenie znaczenia rynku polskiego dla Microsoft Corporation oraz omówienie możliwości zwiększenia udziału firmy w rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego, poinformowali przedstawiciele firmy w komunikacie prasowym.

Wizyta Billa Gatesa w Polsce jest wyrazem znaczenia jakie zarówno on, jak i Microsoft Corporation, przywiązują do naszego szybko rozwijającego się kraju, posiadającego ogromny potencjał intelektualny i technologiczny - mówi Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. - Jestem przekonany, że ta wizyta i podjęte w jej trakcie ustalenia przyczynią się do rozwoju nowych technologii w Polsce, a także do wyrównania szans w dostępie do narzędzi i umiejętności informatycznych w naszym kraju.

Ostatni raz Polska gościła Billa Gatesa w październiku 2003 roku. Wtedy również była to jednodniowa wizyta, wypełniona wieloma spotkaniami z przedstawicielami władz państwowych, klientami i partnerami firmy oraz prelekcjami. Pierwszą wizytę w Polsce Gates złożył w lutym 1996 roku.

Źródło: Microsoft, PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Polskatag Bill Gates
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy