Białystok pod znakiem Internetu Rzeczy

05-11-2014, 16:36

13 listopada 2014 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Akademia e-Biznesu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Młodzi przedsiębiorcy z Białegostoku porozmawiają o jednym z najgorętszych trendów tego roku - Internet of Things. Wydarzenie odbędzie się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Akademia e-Biznesu

Akademia e-Biznesu to cykl szesnastu barcampów, podczas których spotykają się przedstawiciele startupowego community. Celem spotkań jest poznanie specyfiki lokalnych środowisk startupowych oraz edukacja z zakresu najnowszych trendów technologicznych. Organizowane przy okazji Akademii Okrągłe Stoły Innowacji są z kolei okazją do spotkania przedstawicieli lokalnych mediów, samorządu oraz startupowców w celu przedstawienia wzajemnych możliwości wsparcia i współpracy.

Internet of Things zmienia rzeczywistość

Tematyka białostockiej Akademii skupi się wokół Internetu Rzeczy (Internet of Things). Inwestorzy i przedsiębiorcy opowiedzą o tym, dlaczego opłaca się rozwijać swój (e)biznes właśnie w tym kierunku.

W programie:

17:00 - What's next? Jak nowe trendy w technologii odmienią życie każdego z nas - Martyna Bednarska-Ćwiek. Redaktor Naczelna FUTU Paper, magazynu poświęconego designie, biznesowi i technologiom, opowie o najważniejszych trendach, które w niedalekiej przyszłości wpłyną na naszą codzienność.

17:30 - Femtokomórki i rozwój usług opartych o lokalizację - Łukasz Strzałkowski i Eryk Szweryn, założyciele Platformy Komunikacji i Rozwiązań Mobilnych. Opatentowany przez nich sposób lokalizacji to innowacyjny system, który wykorzystuje protokół GSM,dzięki czemu współpracuje ze wszystkimi telefonami na rynku. Głównymi obszarami realizacji usług są: marketing, płatności, komunikacja i bezpieczeństwo.

18:00 - Czy budujemy SkyNet? - Urszula Zajkowska i Marcin Kłosiński z Transition Technologies o Internet of Things w technologiach wojskowych i medycynie.

18:30 - ZOOM.ME. Jak Mateusz Kusznierewicz wkroczył w świat nowych technologii - Rafał Baranowski, który wspólnie z Mistrzem Olimpijskim tworzył rozwiązanie ZOOM.ME, opowie o drodze od pomysłu do produktu. Będzie też okazja do samodzielnego wypróbowania możliwości „zoomki”.

19:30 - Dyskusja z udziałem prelegentów, a także Anny Daszuty-Zalewskiej, Dyrektor BPN-T oraz Radosława Czyrko, Partnera Zarządzającego funduszu Venture Capital Xevin Investments.

20:00 - Poczęstunek & networking

Przede wszystkim networking

Spotkania w ramach Akademii e-Biznesu mają przede wszystkim integrować środowisko startupowe i wspierać budowanie sieci kontaktów. Podczas barcampów pojawią się bowiem młodzi przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane poruszanymi tematami, jak również przedstawiciele regionalnych inicjatyw startupowych i przestrzeni coworkingowych.

Spotkanie odbędzie się 13 listopada o godz. 17.00 w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Żurawia 71). Za organizację wydarzenia odpowiedzialny jest zespół Geek Girls Carrots Białystok.

Rejestracji na wydarzenie można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji - na wydarzeniu na Facebooku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy