Bezpiecznie, anonimowo, prosto - dlaczego jeszcze szukamy miłości w sieci?

24-05-2021, 08:33

Randki online stają się coraz bardziej popularne. Ostatni rok, pandemiczne obostrzenia, a przede wszystkim spędzanie większej ilości czasu w domu zdecydowanie się do tego przyczyniły. Co trzeci z nas chociaż raz zajrzał na stronę serwisu randkowego. Ciekawostką jest, że tak chętnie i często zaglądamy na tego typu strony, a tak rzadko się do tego faktu przyznajemy. Nie mamy problemu z opowiadaniem, jakie to okazje udało nam się wyłowić w tym czy innym sklepie internetowym, przesyłamy sobie linki do ciekawych artykułów, dzielimy się śmiesznymi memami, ale jeśli chodzi o portale randkowe i umawianie się z osobami poznanymi w internecie, zachowujemy na ten temat milczenie - nawet jeśli rozmawiamy z najbliższymi przyjaciółmi. Wydaje się, że tak „po cichu”, bez chwalenia się innym, doceniamy wartość portali randkowych i możliwości, jakie one nam dają w sytuacji, kiedy zdecydowaliśmy się definitywnie zakończyć dotychczasowy etap życia w pojedynkę i w końcu kogoś poznać. Jakie zalety mają serwisy randkowe? Co w nich najbardziej cenimy?

Bezpiecznie i anonimowo

Bezpieczeństwo, anonimowość oraz ochrona danych osobowych to priorytety dla najlepszych portali randkowych. Stosuje się na nich specjalne zabezpieczenia, których celem jest wyłapanie nieuczciwych użytkowników i oszustów. A oto ważna wskazówka: jeśli chcesz bezpiecznie i bezproblemowo korzystać z usług portali randkowych, czytaj dokładnie regulaminy.

Profesjonalne testy doboru partnerskiego

Poważne portale randkowe oferują swoim użytkownikom możliwość wykonania testu doboru partnerskiego, który bada obszary osobowości mające znaczenie dla przyszłej relacji partnerskiej. Test ten pozwala na nawiązanie kontaktu z osobami najbardziej pasującymi do siebie. Testy tego rodzaju są bardzo cenione przez użytkowników serwisów randkowych, ponieważ zdecydowanie zwiększają szansę na szybsze i łatwiejsze znalezienie partnera/ki.

Możliwość szybkiego filtrowania kandydatów

Zakładając konto na portalu randkowym, zazwyczaj mamy bardzo konkretne i jasno sprecyzowane wymagania wobec potencjalnego partnera. Dzięki szybkiemu przeglądaniu kolejnych profili możemy bardzo łatwo wstępnie zweryfikować to, czy dana osoba na partnera/kę się nadaje, czy nie. Jeśli więc szukamy ułożonej, spokojnej pani kochającej długie spacery i pragnącej mieć gromadkę pyzatych dzieciaków, a kandydatka Viola69 pisze otwarcie, że lubi długie imprezy i zabawę do białego rana co weekend, to jasne jest, że szukać należy dalej.

Nieograniczony zasięg

Dzięki serwisom randkowym możemy poznawać ogłoszenia matrymonialne osób pochodzących z różnych części kraju i świata. Jeśli nasza wybranka czy partner mieszka gdzieś na drugim końcu Polski, internet pozwala nam być w stałym kontakcie. Oczywiście kiedy nadchodzi moment spotkania na żywo, pozostaje nam tylko pokonać dzielące nas kilometry i spotkać się - na początek najlepiej na neutralnym gruncie (chyba że z wyłowioną na portalu randkowym osobą mieszkamy na jednym osiedlu, wtedy sprawa wydaje się znacznie prostsza).

Lepsze poznanie się

Romantyczne związki online są bogatsze i głębsze dlatego, że partnerzy przywiązują mniejszą wagę do wyglądu, a większą do tego, co druga strona ma do powiedzenia, jakie ma poglądy, zainteresowania, w jaki sposób się wyraża, jakiego słownictwa używa. Tego rodzaju komunikacja werbalna może bardzo dużo powiedzieć o drugim człowieku, jego osobowości, cechach charakteru. W relacjach online cechy fizyczne i wygląd są na drugim miejscu, oczywiście do momentu spotkania na żywo. Pary zapoznane w internecie dużo więcej o sobie wiedzą niż partnerzy, którzy rozpoczęli znajomość w realu. Naukowcy zajmujący się badaniem wirtualnych relacji międzyludzkich zwracają uwagę, że nie bez znaczenia są też niewerbalne elementy komunikacji, takie jak tempo, długość i sposób wypowiedzi, używane emotikony itp. Randka online to przede wszystkim konwersacja i możliwość zadania bardziej intymnych czy osobistych pytań, na które nie wszyscy zdobyliby się w czasie spotkania twarzą w twarz.

Łatwiej o szczere wyznania

Randki online opierają się głównie na słowie pisanym. Dlatego osobom randkującym w sieci łatwiej jest zdobyć się na szczere i otwarte wyznania. Kontakt online sprzyja sekretnym zwierzeniom, dzięki czemu dajemy się lepiej poznać. To ułatwia budowanie podwalin dla przyszłego związku. Łatwość wyrażania opinii i uczuć w czasie spotkań online może być szczególnie ważną zaletą dla osób nieśmiałych i mających problemy w relacjach damsko-męskich. Dzięki internetowym randkom osoby te mogą podnieść swoje poczucie własnej wartości i stać się bardziej odważne. Poza tym randki online to również dobra opcja dla tych, którzy nie lubią głośnych pubów, a wolny czas wolą spędzać w domowym zaciszu.

Pań więcej niż panów 

Pani pozna pana” – to właśnie tego typu ofert matrymonialnych jest nieco więcej na portalach randkowych. A to dobra informacja dla samotnych panów: logując się w serwisie randkowym, macie większą szansę na spotkanie tej jedynej.

Bezpiecznie, anonimowo, prosto – dlaczego jeszcze szukamy miłości w sieci?

Szybkie zakończenie znajomości

Nie wszystkie nawiązane relacje online kończą się happy endem. Zdarza się, że już po kilku wymienionych wiadomościach jedna ze stron stwierdza, że nic z tego nie będzie. Randki online  mają tą przewagę nad spotkaniami w realu, że zdecydowanie łatwiej jest zakończyć znajomość bez żadnych konsekwencji. W tym miejscu warto też zwrócić uwagę na to, że nie ma co się oszukiwać i zmuszać do kontynuowania znajomości w sytuacji, gdy intuicja nam podpowiada, że osoba po drugiej stronie monitora to nie kandydat/kandydatka dla nas. Warto otwarcie i szczerze mówić o swoich uczuciach, oczywiście z należytym szacunkiem dla drugiego człowieka.

Szukasz miłości w internecie? Sprawdź najlepsze portale randkowe w Polsce i daj sobie szansę na udany związek!
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag randki onlinetag nolstag nolh
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: